Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2/ Pallas
Cześć wszystkim,

Poświęciłem 1.5 h czasu na sfotografowanie planetoidy Pallas.
Zrobiłem dwie ekspozycje. Szkoda że nie zrobiłem trzeciej, ale czwarty dzień pod rząd z dobra pogodą i bardzo krótkie okresy snu robią swoje i czuję się wymordowany.

[Obrazek: pallas_07072006.gif]
Godz:23.24: eksp: 30 sek, 1600ISO, 4.5/300, EOS 300D
Godz:00.40: eksp: 30 sek, 1600ISO, 4.5/300, EOS 300D

Prosta obróbka w Irisie, cięcie w ACD See, animacja w Ulead Gif Animator.

Już niebawem kolejne planetoidy.
Michał
Odpowiedz
Tam jeszcze kilka kropek się przesuwa  Big Grin
SYRIUSZ 350/1500 - znaczy się kawałek rurki.
Odpowiedz
Moje gratulacje. Piękna planetoida.
Orion 150/750 na EQ5, Kronos 20x60 na statywie.
Odpowiedz
Wyraźnie widać że tamte, to są hot piksle.
Akurat tak się złożyło że poruszają się w podobnym kierunku.
Ale mam nadzieje że zgodzisz sie z tym że jasny punkt to nie hot tylko autentyczny obiekt Wink

M
Odpowiedz
Zdjęcie bardzo fajne. Szkoda, że nie ma więcej klatek. Ale wiem co to senność, bo strasznie mnie męczyła dwa dni temu podczas obserwacji  :-\.

Nie wiem jak u Ciebie jest z płd-wsch. horyzontem? A pytam dlatego, że obecnie nad ranem jest tam widoczna jaśniejsza od Pallas planetoida Ceres, która przemieszcza się w tych dniach niecałe 0,5° od planetoidy Dembowska (ok. 10 mag.).
Gdyby udało się zrobić podobne, animowane zdjęcia tamtej pary to byłby bajer Smile
Odpowiedz
Południowy wschód mam w niektórych miejscach zastawiony domami. Ale znajde miejsce.
Napaliłeś mnie. Dwie planetoidy naraz.
Odpowiedz
To będzie trudne zadanie, gdyż w momencie, gdy zaczyna robić się jasno planetoidy są dopiero ok. 10°-12° nad horyzontem  :-\, ale jak się uda  Big Grin

Poniżej data i odległość.
8 - 20'
10 - 20'
12 - 21'
14 - 23'
16 - 25'
18 - 29'

Jak widać jest trochę czasu, tylko ta niewielka wysokość nad horyzontem  Sad
Odpowiedz
Uda się Smile
zrobię 3 klatki w przeciągu jednej godziny.
Pomiędzy 1.40 a 2.40.  (1.40, 2.10. 2.40)
W tym czasie planetoidy zmienią wysokość od 11 - 15 stopni nad horyzont (w mojej szerokosci geogr.)
Natomiast Słońca zmieni położenie od 17 stopni do 14 stopni pod horyzontem).
Same planetoidy przemieszczą się o podobną odelgłość kątową (jakieś 19" /h). To duży ruch. Przytoczę tu że Pllas jest dużo dalej od ziemi a ruch wyszedł spory.
Sprzęt robi swoje. 300mm obiektyw + sensor 6 mln piksli, daje zdolność rozdzielczą rzędu kilku sekund.

Byle dopisała pogoda 5 noc z rzędu. Wtedy będzie ok.
Michał
Odpowiedz
No to Bydgoszcz zyczy powodzenia i czekam na fotki Smile

Pozdro
Lej
Odpowiedz
No Michał ! super !
Cieszą mnie takie zdjęcia na forum i takie wprost uwielbiam ! Smile

Życzę dobrej pogody i udanego polowania na Ceres i Debowska.
Adam Hurcewicz Newton Uniwresał 150/900 lorneta 20x80 - uszkodzona :'( aparat cyfrowy Nikon D7100 + Nikkor AF-S 18-105mm + Sigma APO 70-300mm Białystok +53°07'09.68" N, +23°08'15.25" E, Alt=164m http://adamhurcewicz.wordpress.com
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości