Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obróbka fotek Jowisza
Zle sie wyraziłem, sorry Smile Masz rację Jesion, nie mniej pytanie Łysego jest nadal otwarte. Ja jednak mysle ze lepsze efekty i tak da 100 klatek w mniejszej rozdzielczosci, wlasnie ze wzgledu na szum jaki bedzie miał miejsce przy stacku z zaledwie kilku klatek.
Odpowiedz
Masz racje - tu potrzeba sporo klatek (eliminacja szumu). Ale jest jedno "ale" - dobra cyfrowka teoretycznie powinna miec mniej szumu na wyjsciu i wiecej informacji w jednej klatce! Jestem przekonany, ze dobrym aparatem digital (np C D60) mozna uzyskac lepszy efekt, ale tez trzeba miec znaczniej wiecej doswiadczenia. Czyli trzeba posiedziec i pokombinowac. Przede wszystkim trzeba go dobrze zamontowac. Musze policzyc, jakiej wielkosci wyjdzie mi planeta przy zamontowaniu bezposrednio do wyciagu z barlowem x3. Moze wystarczyc. Wtedy spokojnie moge natrzaskac 100 klatek do stackowania - a efekt bedzie znacznie lepszy. Poza tym - lepiej bede mogl to sfokusowac - co tez nie jest bez znaczenia.
Odpowiedz
Nie wiem jak działają cyfrowki, ale jak chcesz lepiej sfokusować obraz? Wygodniej juz chyba nie może byc niż to co daje webcam...
Mi się bardzo dobrze "ostrzy" obraz, no tylko gdyby mi obraz nie drgał to była by pełnia szczęscia... Wink
pozdr
Odpowiedz
Jak to - patrzac przez "wizjer". Jakos lepiej mi sie ostrzy - robilem juz testy na ksiezycu. Moge idealnie ustawic ostrosc.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości