Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Za rok kometa do 0,9mag...
Jaki jest potrzebny sprzęt (powiększenia, apertury, światłosiły, CCD itp) żeby za rok (maj 2004) strzelić sensowną fotkę komecie?
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
Nazywa się C/2001 Q4 NEAT i ma być widoczna od maja...2004

Może ktoś robił zdjęcia halle-bopowi 1997? i wie jakie zagwozdki czekają przy kometach...

Mam rok na naukę! ;D piszcie co wiecie...
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
No cóż ogniskową astrografu czy obiektywu, czyli skalę obrazu trzeba dobrać do widocznej akurat dlugości warkocza i po problemie, oczywiscie potrzebne jest jakieś prowadzenie !!!

Odpowiedz
ale bez prowadzenia też wyjdzie... 20 sekund naświetlania poza miastem przy ogniskowej ok. 50mm i jest kometa z warkoczem (kiepska, ale jest)
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Przecież rok to sporo czasu na zbudowanie choćby Koziołka z ręcznym czy krokowym napędem i zakup odpowiednich obiektywów do astrofoto Smile Big Grin ;D
Odpowiedz
o właśnie - w rok powinienem dokończyć tego mojego autoziołka Wink
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
(20.05.03, 19:25)Janusz_P. link napisał(a):Przecież rok to sporo czasu na zbudowanie choćby Koziołka z ręcznym czy krokowym napędem i zakup odpowiednich obiektywów do astrofoto Smile Big Grin ;D

Rok to też wystarczająco duzo, aby się okazało, że komety nikt nie zobaczy. Nie tam żebym krakał. Ale róznie to z kometami bywa.
Odpowiedz
W programie CDC kometa Ta ma ~25° warkocz!
Czy to jest zakres warkocza widzianego :o czy rzeczywistego z jasnością tak małą, że niewidoczną :Smile?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości