Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobson mechanizm
(22.01.05, 22:26)Janusz_ P. link napisał(a):Wirtualna oś obrotu platformy paralaktycznej celuje w Biegun i z rotacją pola nie bedzie tu problemów bo to jednak montaż paralaktyczny podkowiasty z mocno zredukowaną podkową (do wycinka łuku rzędu 15*) i z widłami zastąpionymi ściankami Dobsona, chyba jedank nie pojąłeś geenialnego założenia i prostej idei tej konstrukcji sądząc po zadawanych pytaniach :Smile

A kiedy cofniemy platformę bo wyczerpie się jej zakres i bedziemy robić od nowa fotki tego samego obiektu to nie będzie przesunięcia?
Odpowiedz
(22.01.05, 22:26)Janusz_ P. link napisał(a):....chyba jedank nie pojąłeś geenialnego założenia i prostej idei tej konstrukcji sądząc po zadawanych pytaniach :Smile

Chyba Ty Januszu nie pojąłęś co kolega wyżej miał na myśli. Czytaj dokładnie posty zanim kogoś obrazisz.
Odpowiedz
Cytat...kiedy cofniemy platformę bo wyczerpie się jej zakres i bedziemy robić od nowa fotki tego samego obiektu to nie będzie przesunięcia?...

I znomu pudło kolego, jak widzę jesteś znowu listonoszem w nie swojej sprawie, (to przykre i takie polskie zarazem :Smile) grasz z kolegą w jednej drużynie w dodatku jeszcze bardziej go pogrążając swoją ignorancją i poplecznictwem, trochę wyobraźni i treningu szarych komórek chłopaki wam nie zaszkodzi  ;D ;D ;D

Rotacja pola występuje przy pracy w układzie azymutalnym a nie paralaktycznym jak platforma równikowa pod Dobsona w której sama jej nazwa krzyczy jestem z definicji EKWATORIALNA ;D ;D ;D
Odpowiedz
Ja doskonale wiem jak działa platforma paralaktyczna.
Zapytam jeszcze raz.

Robimy kilka ekspozycji tego samego obiektu, po każdej cofając platformę i korygując położenie teleskopu w osiach poziomej i pionowej dobsona, to czy na fotce po złożeniu klatek wyjdzie rotacja pola?

TAK lub NIE
Odpowiedz
WŁAŚNIE SOBIE TO UŚWIADOMIŁEM! fotki będą ZROTOWANE WZGLęDEM SIEBIE  :o i trzeba je bedzie poprzekręcać względem siebie  :Smile

ps. oczywiście chodzi o moment kiedy wracamy napędem.
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
(23.01.05, 11:08)McArti link napisał(a):WŁAŚNIE SOBIE TO UŚWIADOMIŁEM! fotki będą ZROTOWANE WZGLęDEM SIEBIE (...)

witam,
nasze programy robia to z automatu... tak czy nie?!
zatem czy jest mozliwosc zrobienia na Leszkowym montazu takich fotek?
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Tak, ale nie wszystkie programy mają poprawke na rotację.
Odpowiedz
Nie bardzo rozumiem po co dzilicie skórę na niedziwiedziu biegajacym jeszcze po lesie skoro ponad godzinny zakres prowadzenia platformy wystarcza spokojnie na godzinne fotki kliszowe i nawet na jakieś 25-30 2-minutowych składanek z cyfry bez konieczności wracania do początku napędu 8)
Odpowiedz
Hehe  Smile Janusz, Janusz  Smile
Odpowiedz
Hamal prawda, że jestem prorokiem?  ;D

Do PJan: Registax nie umie, jakieś do DS chyba tak. ja ich nieznam ale cos słyszałem, że któreś robią aligin na dwie gwiazdy.

np. 50x120sek=100min. czyli dwa przebiegi.

z filtrami jeszcze więcej.
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości