Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mars 18.05.2003
Kolejny Mars:

[Obrazek: mars18052003b.JPG]

Białe kółeczko to oczywiscie dorysowana część niewidocznej tarczy.

Seeing był absolutnie fatalny, nie dało sie zogniskowac obrazu. Poza tym wiatr, oraz niestabilny stół na ktorym stał teleskop...

Najciekawsze jest to że w Registaxie, po kliknięciu na przycisk obok ostatniego suwaka (po prawej, na dole) widać było czarnobiały obraz z licznymi szczegolami powierzchni jak ciemne i jasne plamy. Ale w czasie obrobki za nic w swiecie nie udało mi sie uwidocznic tych szczegolow...
pozdr
Małek
Odpowiedz
Małek jak ty to robisz tym maleństwem ???Smile
Odpowiedz
no ciekawe co bedzie jak to show sie rozkreci - ale beda foty!!
Az szkoda Michala cassagraina Sad
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Ta fota Marsa nie dawała mi spokoju ze względu na swoją niewątpliwą kiszkowatość.

Zabrałem się jeszcze raz do tego zdjęcia i wygląda teraz znacznie lepiej:

[Obrazek: mars18052003.jpg]

No i co teraz sądzicie?
pozdr
Odpowiedz

Malek podziw mnie bierze!

Skoro juz o Registaxie,to zapytam delikatnie.
Kiedy probowałem obrabiac w nim klip z przejścia Merkurego na tle Słońca,to ku mojemu zdziwieniu,program popsul mi obraz Słonca i planety kompletnie!!
Na etapie dopasowywania klatek i stakowania przez tarcze słonca przebiegały linie pionowe i poziome czyli powstała gesta kratka oraz pojawiły sie jakies takie pręgi,jakby "fale" roznych kolorow mimo czarno-białego klipu video a proby wyostrzania obrazu powodowały powstawanie strasznie egzotycznych kształtow. Dodatkowo "obraz" Merkurego i krawedz Słońca rozjezdzały sie w nieostre smugi! Co to może być?? Prosze o rade.
Moja wiedza o tym programie jak i o komputerach jest naprawde praktyczna..
Odpowiedz
Kurcze blade, nie wiem co to moze byc ??? Czy na filmiku tez widac jakies kratki? Zamiesc to na forum, bedzie łatwiej postawic diagnoze.

aha, czy w trakcie nakręcania filmiku obraz poruszał sie czy był stabilny?
Odpowiedz
Małek, naprawiłeś kamekę? Nawet nieźle te zdjęcia wyszły jak na tę porę. Zachęciłeśmnie do Marsa Smile

pozdrawiam
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz
Piotr, kamera nie jest naprawiona tylko "nowa" (w czudzysłowiu bo mam już ją z 1,5 miesiąca) Smile

pozdr
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości