Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co musi byc APO ? Nie wystarczy ACHRO ?
Witam,

mam ponownie prosbe do bardziej ode mnie doswiadczonych Forumowiczow, znawcow nieba, sprzetu i starych wyjadaczy, a tym razem chodzi mi o kwestie nastepujaca:
w ofercie Do sa dwa telepy WO typu Megrez - jeden 80 II ED APO, a drugi 80 APO.
No i pytanie jest takie: czy taki poczatkujacy amator jak ja, usadowiwszy sie wygodnie w srodku nocy na wiejskim, ciemnym podworku doceni to, ze ma w reku ten drozszy ???
A konkretniej - czy wiecej zobacze, czy lepiej zobacze i przede wszystkim za co tak wlasciwie sie doplaca kupujac Megreza 80 APO ???

Z gory dzieki za pomoc, uwagi, opinie i chec do pisania
Future is now.
Odpowiedz
abberacja zaciera drobne szczegóły pokazuje świetlne kolorowe obwódki których naprawde niema. Ma to kolosalne znaczenie najbardziej przy fotografii.

ps. ten 80 II ED jest gorszy optycznie od Celestrona/Oriona/SW 80ED

ps2. SW 80ED w czechach można kupić za 1500zł
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
ps2. SW 80ED w czechach można kupić za 1500zł
Cytat:

A to bardzo cenna informacja.
Masz jakis link do sklepu ? Nazwe sklepu ?

Dzieki Wink.
Future is now.
Odpowiedz
(02.06.05, 14:35)Argento link napisał(a): ...
Masz jakis link do sklepu ? Nazwe sklepu ?

witam,
sasiedni watek Big Grin
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=6048.0
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
http://www.celestron.cz/SKYWATCHER/sp_skywatcher.php

841291 TSC/SKY REFRAKTOR ED-80 OTA NOVINKA 10.320 Kè
ED achromatický refraktor f/7.5, 80/600mm, pouze tubus. Výstup 2”, redukce na 1.25”. zenitový hranol (bez hledáèku a okulárù). Objektiv z nízkorozptylových skel s minimalizovanou barevnou vadou, vhodný pro astrofotografii. VÈETNÌ UPÍNACÍCH OBJÍMEK.
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
witam,

kurcze... wychodzi jakies 1400  :o

Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Bez szukacza, bez 2" złączki kątowej i bez 2 okularów Plossla, to jest zupełny Golec, czyli w astrokraku mamy cenę porównywalną i sprzęt jest kompletny i na miejscu w kraju, niema to jak dobry krajowy dystrybutor pod ręką  8)
Odpowiedz
(02.06.05, 15:56)Bogdan.J link napisał(a): czyli w astrokraku mamy cenę porównywalną i sprzęt jest kompletny i na miejscu w kraju, niema to jak dobry krajowy dystrybutor pod ręką  8)

A od kiedy Astrokrak sprzedaje Celestrona?
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10", MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
Hej, Panowie, pomijajac wypowiedz McArtiego, jakos specjalnie nie chcecie mi chyba pomoc !?
Moze troche wiecej merytorycznych detali, a mniej dygresji na temat Celestrona ?
Zalezy mi na informacji, czym w praktyce rozni sie obraz ED APO od APO ???
Future is now.
Odpowiedz
(02.06.05, 16:11)Mirek_Krasnowski link napisał(a): [quote author=Bogdan.J link=topic=6065.msg93647#msg93647 date=1117724186]
czyli w astrokraku mamy cenę porównywalną i sprzęt jest kompletny i na miejscu w kraju, niema to jak dobry krajowy dystrybutor pod ręką  8)

A od kiedy Astrokrak sprzedaje Celestrona?
[/quote]

myslę że Bogdanowi J. chodziło o coś takiego
http://www.astrokrak.pl/sklep/product_in...cts_id=277
Wink - Pozdrawiam - Paweł Koczan
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości