Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierścienie mocujące na CG5
Witam,
ostatnio przymierzam się do kupna nowego teleskopu. Chciałbym już kupić montażyk widoczny w temacie i jestem ciekaw czy dałoby się zamocować tubę mojego Optisana na nim ;D? Nie musiałbym czekać na tę docelową!
I cosik już bym mógł zaoobserwować bo mój egzemplarz jest pod względem jakościowym nie najgorszy w obserwacjach!

Pozdrowionka
Odpowiedz
To sie nazywa obejma, masz takową czy sama rura?
Odpowiedz
W tym modelu optisana zastosowano montaż widełkowy (przynajmniej u mnie), więc obejm tuby brak, bedziesz musiał dokupić lub dorobić.
Odpowiedz
(29.12.04, 17:37)zakapiorek link napisał(a):W tym modelu optisana zastosowano montaż widełkowy (przynajmniej u mnie), więc obejm tuby brak, bedziesz musiał dokupić lub dorobić.

A Wy o tym mówiecie Optisanie, nie wiedzieć czemu zasugerowalem sie ze to 114mm :Smile Tego to najlepiej wymontować z widełek i przyczepić na gumki recepturki w podstawce z Lego Wink a na poważnie to faktycznie tylko zmajstrować jakąś podstawkę i przymocować bezinwazyjnie  :Smile
Odpowiedz
No niestety to właśnie ten Optisan 76/700 :Smile. Średnica jego tubusa to 38 cm.
Chciałem zrobić z gumek recepturek ale nie podobał mi się kolor a tak na serio.Nie wiem czy montać CG5 ma standardowo te obejmy jak nie to trza będzie zrobić. Smile
Odpowiedz
(29.12.04, 19:03)Matias link napisał(a):Nie wiem czy montać CG5 ma standardowo te obejmy jak nie to trza będzie zrobić. Smile

A to zależy od tego jaka na nim rurka zawiśnie.
Odpowiedz
No właśnie, narazie spróbuję powiesić na niej tubę tego Optisana ale później może będzie 20 cm.

Pozdrowionka
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości