Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ksiezyc ANALOGOWO :)
Wszyscy tylko cyfra i cyfra! A ja na przekor pokazuje, ze zwykla lustrzanka tez mozna. Zdjecie robione jakos pod koniec kwietnia, ale dopierow wywolane. Skanowane na faxo/skanerze - nie jestem u siebie, wiec jakos mierna (tego skanera).
Klisza o czulosci 400, ogniskowa 2400mm.

[Obrazek: ksiezyc_04_x.jpg]

Dzisiaj planowalem zrobic pierwsze foty marsa, ale widze, ze juz mnie Malek uprzedzil Smile
Odpowiedz
A tak btw - na duzej odbitce wyglada fajniej Smile - tylko mam maly problem. Jedyna zmiana jaka byla tu poczynina na kompie, to dolozenie malutkiego kawaleczka po prawej stronie - niestety przy 2400 minimalnie nie miesci sie w kadrze. Potrzebuje chyba dorobic sobie barlowa 1.5x, albo 1.8x Smile

Moim zdaniem duza odbitka miazdzy ogladanie malych zdjec ccd na ekranie Smile
Odpowiedz
Ładna fotka Adam. Myslę, że wiele osób robi "analogami", ale fotek tu nie pokazuje bo trzeba poskanować. Nie każdy może i nie każdemu się chce. Z aparatu cyfrowego jest juz gotowe i można działać prawie "Live".

Cytat:

Moim zdaniem duza odbitka miazdzy ogladanie malych zdjec ccd na ekranie Smile

Zgadzam się. Mimo iż robię tylko cyfrowo wolę potem ogladać fotki na papierze niz na monitorze. Zrobiłem odbitke A4 "swojego" Księżyca zrobionego cyferką i naprawdę jestem pozytywnie zdumiony rezultatem.
Odpowiedz
Cytat:Dzisiaj planowalem zrobic pierwsze foty marsa, ale widze, ze juz mnie Malek uprzedzil Wink

Bo ja Szybki Bill jestem ;D
Odpowiedz
Adam,Jakim aparatem tradycyjnym robiłeś? Wężykiem wyzwalałeś czy metodą beretową?

pozdrawiam
Odpowiedz
[Obrazek: fc22438f.jpg]

To mój Księżyc na pięć godzin przed zaćmieniem.
Aparat Canon Powershot A 60 + obiektyw Rubinar 4,5/300 +okular 15mm i obróbka w registaxie. Na zdjeciu orginalnym mocno widoczna niebieska obwodka wokół zachodniej połówki Ksiezyca.
Odpowiedz
Canon EOS300
Odpowiedz
Adam, nie zapomnij tylko, że Twoje zdjęcie to zwierciadlane odbicie, ale ładna ta Twoja fotka. Ja też robiłem wiele razy Księżyc i nie jest łatwo dobrze naświetlić całą tarczę. Janusz
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Tak - wiem o tym, ale jakos zawsze nie pomysle, zeby flip'nac fotke!
Odpowiedz
Fotki ladne Smile Choc przyznam ze niepelny ksiezyc wyglada lepiej niz w pelni. Wydaje mi sie ze albo fotka hanysiaka jest przepalona albo za bardzo obrobiona... Sad
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości