Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
To był seeing!
No no... zdjecia "pikne"!
troche mnie zaskoczylo ze 50 sek, a nie ma kresek na niebie...
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Togal pewnie zretuszował. ;D
Odpowiedz
(16.05.03, 08:18)crocodile link napisał(a):Togal pewnie zretuszował. ;D

w paintbrushu Smile
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Bartolo kiedyś zrobił ładne zdjęcia DS i planet bez użycia aparatu. Wogóle nie wychodził z domu. Może Togal użył tej samej techniki?
Odpowiedz
Koledzy! wyczuwam w waszych komentarzach nutki zawiści Wink i rozpaczy Wink i do tego kiepski wzrok. Wink

Jak się dobrze przyjrzycie, to już na tej pomniejszonej fotce zobaczycie, że niektóre gwiazdki są w postaci kresek - te po prawej na dole. Lewa góra to już kropki bo było niedaleko Polarnej,
Jeśli jeszcze lepiej popatrzycie, to znajdziecie nawet ślad komety Ikeya-Zhang (jasność ok 5.1).
I tu konkurs: kto pierwszy znajdzie "kometę" ten wygrywa ;D
Oczywiście wszystko to widać znacznie wyraźniej na oryginale.
Jedyne rzeczy jakie porobiłem przy tej fotce (wykonaną tradycyjną techniką cyfrową) to:
1. Otworzyłem browarka
2. Rozjaśniłem fotke
3. Zmniejszyłem i skompresowałem.
4. Wyrzuciłem butelkę po browarku.

Prawdą jest, że często po obróbce fotek zaczynam się zastanawiać: czy to jeszcze fotka czy już malunek. ???
Crocodile, więcej wiary w D100. Aparat Ci się odwzięczy bo jestem przekonany, że potrafi dużo Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości