Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Montaż SkyLux - mały problem?
Nie wiem czy tak ma być ale wydaje mi się to dziwne.
W montażu Astro3 ze SkyLuxa nie da się zrobić obrotu o 360 stopni w okół osi rektascencji. Przeszkadza w tym trzpień mikroruchów z osi deklinacji, który zaczepia o kółko zębate do napędu.
Czy tak ma być?
Odpowiedz
Witam,
pare lat temu miałem Galaxie Bressera na takim montazu i tak jest - nie da się zrobić obrotu 360 stopni :'( .
Pozdrawiam,
Jurek
Jerzy Łukasiewicz Takie tam szkiełka...
Odpowiedz
Dziwne, że nikt o tym nie wspomniał pisząc o tym montażu (przynajmniej nie zauważyłem).
Wydaje mi sie, że jest to jego poważna wada.
A ja włąściwie kupiłem SkyLuxa dla montażu :-(
Odpowiedz
Tia to problem, ale pociesz sie tym ze jest sporo drozszych montazy ktore posiadaja ta sama wade... :-\
[...] i rozumiesz chlopcze, nie mozesz mowic ze rozumiesz ze nic nie rozumiesz... Intes MAK 6", Zeiss 80/1200, Canon 350d, 2x statyw Zeiss, EQ5 w drodze do GOTO i gudingu...
Odpowiedz
(18.11.04, 21:38)Andee link napisał(a):... ale pociesz sie tym ze jest sporo drozszych montazy ktore posiadaja ta sama wade... :-\
No to mi ulżyło ;D
W sumie można to łatwo naprawić obracając oś mikroruchów deklinacji. Może nie jest wtedy zbyt wygodnie ale obraca się dookoła.
Odpowiedz
przy 12sto godzinnych expozycjach to problem nie do przejścia ;D
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
Nie chcialem juz o tym wspominac, po co sie mamy nawzajem stresowac Wink
[...] i rozumiesz chlopcze, nie mozesz mowic ze rozumiesz ze nic nie rozumiesz... Intes MAK 6", Zeiss 80/1200, Canon 350d, 2x statyw Zeiss, EQ5 w drodze do GOTO i gudingu...
Odpowiedz
(18.11.04, 21:34)Grzegorz link napisał(a):Dziwne, że nikt o tym nie wspomniał pisząc o tym montażu (przynajmniej nie zauważyłem).
Wydaje mi sie, że jest to jego poważna wada.
A ja włąściwie kupiłem SkyLuxa dla montażu :-(

To jest maly blad skrecenia.
Wystarczy odkrecic slimak od deklinacji. Odkrecic
kontry wyjac slimak , odwrocic o 180 stopni skrecic
zamontowac i juz nie haczy.
Tylko pokretlo z gory jest.

Andy
ETX 90, ToUCam; "Leade 10x50" Canon 450d . Tayam's 4 metors KONIN 52.217N, 18.267E http://www.picasaweb.google.com/sp3uca.astro http://www.picasaweb.google.com/sp3uca 664 044 035
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości