Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Całkowite zaćmienie Księżyca (16 maja)
Mnie też złapał kryzys jak zrobiło się koło północy ładnie i poszedłem spać.
Oskar
Odpowiedz
W Lodzi byly szanse na rozpogodzenie nawet przez chwile widzialem Ksiezyc tak ok.04:30!
Ale potem klapa!
Pozdrawiam
Pawel Maksym
Odpowiedz
Witam
O3:45 sygnał budzika, patrzę na niebo ani jednej chmurki.
Wciągam teleskop na taras - mam widok na SW po horyzont.
Początek zjawiska trudny do uchwycenia ze względu na brak ostrej granicy cienia, czego powodem jest zapewne nasza atmosfera.
Pociemnienie krawędzi Księżyca zaczeło sie o 4:00.
Do około 4:20 widziałem zaćmioną część w kolorze ciemnobrunatnym, później jaśniejące niebo uniemożliwiło dostrzeżenie części zakrytej.
Przy powiększeniu 60x widziałem wyraźne falowanie krawędzi (pewnie fotka wyszłaby marnie).
O ~ 4:55 niewielki już sierp ginie w sinej dali.
Pozdrawiam Henryk Kowalewski Szczecin BPC 10X50  Soligor MT-800 na Vixenie GPD, Taurus 410, Vesta SC3, Artemis 285 www.ccd.neostrada.pl
Odpowiedz
Ełk - totalna klapa Sad . Przynajmniej sobie pospałem. Może w tivi coś pokażą?
================ Ełk : 53° 49' N  22° 21' E
Odpowiedz
pozdrowienia z Wlkp. Smile

[Obrazek: zacmienie.jpg]
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
dokładnie tyle co jest na zdjęciu powyżej widziałem przez okno (stojąc na krześle), poniżej "ostatniego" Księżyca mam już jakieś bloki...

[Obrazek: zacmienie1.jpg]

[Obrazek: zacmienie2.jpg]

http://www.astro.leszno.net/dw/zachod.avi
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Witam!!!
U mnie (nieopodal Radzynia Podl. wsch Polska) wieczorkiem niego ni z tąd ni z owąd rozchmurzylo się robiąc ( jak się okazalo złudne) nadzieje na podziwianie zaćmienia. Ale już o 22.30 na niebo wmaszerowaly "naleśniki" i zabraly ten optymizm. O 4.05 siąpiący deszcz pozbawił mnie resztki nadziei :-(((
PS: "Ale za to nastepne zaćmienie będzie dla nas"
Odpowiedz
W Toruniu od 3.30 do 4.40 (z małą 7-10 minutową przerwą na chmury, ale nie narzekajmy) było widoczne to fantastyczne zjawisko. Czerń zaćmionej tarczy kontrastująca z rozjaśniającym się niebem była zadziwiająca. Liczę na to, że jakies fotki się udały...

pozdrawiam
Odpowiedz
Witam. Okolice Zielonej Góry - wieczorem piękna pogoda, budzik na 2:00, nadal pięknie, ok. 3 przez 20-30 min. gęsta mgła, przed 4 rozwiało ją. Początek fazy całkowitej - pięknie (1. fotka), 5 min. później 2. fotka i... koniec. Niskie chmury nad zachodnim i południowym horyzontem zakryły wszystko. Zdążyłem jeszcze tylko raz rzucić okiem na Marsa.
Pozdrawiam
Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości