Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostrzeżenie przed Astrokrakiem
Hmmm...generalnie smutno się robi Sad. Ja miałem jeden kontakt z Astrokrakiem i w miarę bezboleśnie się odbyło. Z części zakupu zrezygnowałem, resztę otrzymałem dość szybko. Może dlatego, że akurat Janusz miał to na zbyciu.
Wiele razy podczas spotkań słyszałem różne opinie o Januszu.
Dlatego być może warto byłoby założyć wątek "Opinie klientów" lub coś podobnego, może na wzór opinii na allegro. Każdy mógłby wystawić swoją opinię o transakcji. Oczywiście dotyczyłoby to wszystkich firm, nie tylko Astrokraka.

A może lepiej nie wiedzieć i łudzić się, że będzie się obsłużonym jak należy...?

Z tego co wiem to są ludziska, którzy są aktualnie w stanie oczekiwania na sprzęt. Może napiszą coś na ten temat.

Mimo wszystko optymistycznie pozdrawiam Smile
Konin 18°12'48"E  52°14'05"N
Odpowiedz
Co tam 6 tys. zł na 40-cm (sorry za "takie" porównanie), jeśli do tej pory podobno nie wyjaśniła się sprawa teleskopu/optyki 61-cm dla PPSAE w Niedźwiadach. Zaliczka sięgała podobno 10 tys. zł i nie wiem czy do tej pory wpłacający ją odzyskał.... o tej sprawie pewnie wiedza więcej bydgoszczanie.
Pozdrawiam- burza [Obecnie z 54.6896 N, 1.2280 W]
Odpowiedz
Z moich doświadczeń wynika że problem zaczyna się w momencie gdy zamówienie jest niestandartowe. :Smile nietypowe złączki, telepy itd.

Zamawiałem dwa zestawy: Rubinar z akcesoriami (kilka tygodni było konieczne przeogniskowanie), Orion (właściwie kilka dni po dojściu dostawy).

Złączki czasem szybko, czasem wolno ale dochodziły.

Złączki niestandartowe nie doszły nigdy nie wysłałem dokładnego rysunku co było warunkiem ze strony firmy.
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
(25.10.04, 08:16)McArti link napisał(a):Z moich doświadczeń wynika że problem zaczyna się w momencie gdy zamówienie jest niestandartowe. :Smile nietypowe złączki, telepy itd.

Zamawiałem dwa zestawy: Rubinar z akcesoriami (kilka tygodni było konieczne przeogniskowanie), Orion (właściwie kilka dni po dojściu dostawy).

Złączki czasem szybko, czasem wolno ale dochodziły.

Złączki niestandartowe nie doszły nigdy nie wysłałem dokładnego rysunku co było warunkiem ze strony firmy.

Hmm - czy sugerujesz, że wszyscy co sie żala w tym wątku (i nie tylko)
nie dostali teleskopów bo nie przedstawili Astrokrakowi na nie projektów ? ;D
Odpowiedz
No patrzcie nie wiem jak to się stało, ale dopiero teraz zauważyłem ten temat. Wtrącę wiec i moje trzy grosze. Jako PPSAE zamówiliśmy w zeszłym roku (grudzień) u Janusza lustro 610 mm. Wpłaciliśmy zaliczkę 10k PLN. Czas realizacji został określony na koniec czerwca tego roku. Napiszę tylko, że Januszowi nie udało się zrealizować zamówienia (podobno był problem z wykonaniem blanku tej średnicy). W całej tej sprawie bolą mnie dwie rzeczy: pierwsza - przez te kilka miesięcy nie doczekałem się ani razu telefonu czy maila w sprawie "naszego" lustra. Zawsze to ja musiałem dzwonić (ew. pisać) i dopytywać się co i jak. Wydaje mi się, że powinno to działać odwrotnie - Janusz powinien zadzwonić i powiedzieć: jest problem i mogę nie zdążyć na czas. Druga to sposób w jaki zostaliśmy potraktowani, gdy wystosowaliśmy pismo w sprawie zwrotu zaliczki. Janusz odpisał cytuję "Praktycznie cała gotówka w firmie zainwestowana jest obecnie w sprzęt Antaresa i Oriona [...]" Tak się jednak nieszczęśliwie złożyło, że kasa na lustro nie była nasza, lecz stanowiła własność gminy Szubin i gówno, za przeproszeniem, obchodziło ją (gminę) w co Astrokrak zainwestował ich kasę. Wymagali natychmiastowego zwrotu niewykorzystanych środków i doskonale ich rozumiem. Janusz, po trzech miesiącach, od chwili przekroczenia terminu wykonania przedmiotu umowy, powinien być gotowy na natychmiastowy zwrot zaliczki a nie "[...]do końca miesiąca" I to tyle w temacie.

pozdrawiam

PS Zapomniałem dodać, że po wystosowaniu drugiego pisma, Janusz natychmiast zwrócił całą zaliczkę. Pewien niesmak jednak pozostaje...
Odpowiedz
No proszę, a ja miałam zamiar po kilku-kilkunastu miesiącach oszczędzania nabyć jakiś teleskop na montażu Dobsona właśnie w Astrokraku :-\. Tymczasem chyba się rozmyślę i zainwestuję w Starhoppera Celestrona z firmy Delta Optical. Zapłacę więcej, ale krócej poczekam na teleskop i nerwów nie nadszarpnę...

Panie Januszu, dlaczego nie ustosunkuje się pan do zarzutów w powyższych postach? Ten wątek BARDZO szkodzi Panu i wizerunkowi Pana firmy.

Manufakturka
Odpowiedz
(26.10.04, 08:45)Manufakturka link napisał(a):...

Panie Januszu, dlaczego nie ustosunkuje się pan do zarzutów w powyższych postach? Ten wątek BARDZO szkodzi Panu i wizerunkowi Pana firmy.

Manufakturka

Panowie, toż to jest właśnie przykład kultury wypowiedzi, z którego czerpać nam należy!!!
Ach ta kobieca subtelność....
Konin 18°12'48"E  52°14'05"N
Odpowiedz
Ho, ho - ładne kwiatki. Przy kwotach, które wymieniacie moja historia z niedoszłą oprawą do filtra za 30 zł to mały pikuś.
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz
(25.10.04, 08:16)McArti link napisał(a):Z moich doświadczeń wynika że problem zaczyna się w momencie gdy zamówienie jest niestandartowe. :Smile nietypowe złączki, telepy itd.

Faktycznie, okular soligora na ktory dawno temu czekalem ponad 2 miechy pewnie tez byl nietypowy

Pan Janusz sie nie odzywa, pewnie przygotowuje mowe w stylu:

Ja tak ciezko pracuje zeby w polsce mozna bylo kupic sprzet astro, walcze niczym lew z celnikami, dostawcami. Po nocach nachodze tokarzy i innych fachowcow zeby zrealizowac zamowienia a WY nie potraficie okazac odrobiny zrozumienia.

albo cos podobnego ;D
[Obrazek: 548760.gif] Orion 200/1200
Odpowiedz
A ja myślę, że Janusz czeka na wszystkie zażalenia. Po co ma się rozdrabniać. Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości