Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błysk gamma - częstotliwość pojawiania się
Faktycznie zrobiłem błąd- wziąłem pole na okrąg a nie objętość kuli.<br>Czy założenie że co 10 supernowa staje się czarną dziurą jest zbyt optymistyczne?
pozdrawiam
Odpowiedz
tu chyba niestety nie pomogę, ale myśle że to było by założenie wywnioskowane na kilku innych.... trzeba zastanowić sie jakie gwiazdy są potencjalnymi kandydatami do takiego procesu, Janusz napisał że może tak wywalić że nawet czarna dziura nie zostanie, jeśli taki tok rozumowania jest właściwy to znaczy że nie tylko jest ograniczenie z dołu ale również z góry... rozpatrywań można mnożyć w nieskończoność ( blee nie lubię tego słowa) wydaje mi sie że mógłbyś poszperać trochę o statystykach tego typu obiektów - nie mam pojęcia gdzie, ale w sieci bardzo możliwe że jest to gdzieś głęboko ukryte, ale warto poszukać!<br><br>pozdrawiam<br>howx
Odpowiedz
http://strony.wp.pl/wp/seweryn.wrzecionek/artykuly.htm
Odpowiedz
Wracając do konkretu - najlepszym kandydatem na następną supernową jest Eta Carinae - ma masę coś koło 100 mas Słońca więc na pewno byłaby z tego czarna dziura a w ciagu ostatnich lat a wcześniej stuleci niebezpiecznie zwiększała i jasność i robiła coś ze swoim wiatrem gwiazdowym robiąc przemeblowania w Keyhole Nebula w której się znajduje. Tylko co do odległości coś różne źródła nie mogą się zgodzić czy 1500 czy coś koło 8000. Może ktoś ma porządne dane na ten temat?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości