Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tanie statywy teodolitowe!
Bardzo zdrowy i przy okazji pozbawiony pewnych skrzywien...  ;D
[...] i rozumiesz chlopcze, nie mozesz mowic ze rozumiesz ze nic nie rozumiesz... Intes MAK 6", Zeiss 80/1200, Canon 350d, 2x statyw Zeiss, EQ5 w drodze do GOTO i gudingu...
Odpowiedz
McArti - jestem zażenowany Twoim podejściem - miałem Cię za poważnego kolesia a wszczynasz bezsensowne przepychanki, zastanów się po co to robisz i co Ci to da...

Chyba że tak jak śp. borazon masz zamiar wszczynać głupawe kłótnie w co drugi wątku, nie wiem może by Ci się przydał jakiś mały urlopik od forum i andeego ?

ps. mam podobnie zamontowane libelki na swoim teodolicie !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Brawo PAPATKI za reakcje myślałem, że takie podejście nikogo nie wzrusza.  Smile

Symulacja Andee'ego zakończona.

Jeśli ktokolwiek się zachowa się w ten sam sposób proszę o podobne reakcje  ;D

ps. czyż ostatnia reakcja AndeeKraka nie jest łudząco podobna do JP ;D
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
Chyba bardzo sie starales ale niestety nie wyszlo. Zastanawiam sie jak bardzo trzeba byc zaslepionym i zdeterminowanym aby z premedytacja zdobyc sie na podobna rzecz. Sadze ze na wlasne zyczenie wiele straciles, coz Twoja sprawa, Twoj wybor. Tak jak na drugim forum zycze Ci Wesolych Swiat.  Smile
[...] i rozumiesz chlopcze, nie mozesz mowic ze rozumiesz ze nic nie rozumiesz... Intes MAK 6", Zeiss 80/1200, Canon 350d, 2x statyw Zeiss, EQ5 w drodze do GOTO i gudingu...
Odpowiedz
(25.03.05, 18:38)McArti link napisał(a): taaaa, bo poziomowanie statywu w astro jest "bardzo potrzebne". ;D

W ciągu ostatnich kilku lat regularnie raz w roku pytałem pewnego znawcę o libelkę i takie dziwne skale na osi RA.
Odpowidź była niezmienna: niepotrzebne bajery.

Ponieważ każda zabawa z czasem się nudzi, wszystkich zainteresowanych tematem zachęcam do zapoznania się z jakąkolwiek instrukcją obsługi montażu paralaktycznego typu GP, EQ, i.t.p.

Gdyby jednak ktoś uznał czytanie instr.obsługi za niegodne, to mogę polecić archiwalne numery Młodego Technika, gdzie od lat 70-tych ubiegłego wieku było kilkakrotnie opisywane do czego te bajery służą, a nawet jak samemu takie skale zrobić i jak się nimi posługiwać.

Świątecznie Pozdrawiam,

Zdzisław

Odpowiedz
Jeśli już mowa o wymianie statywów to i ja w tym tygodniu też przeniosłem mont od SkyLuxa na statyw teodolitowy.

[Obrazek: skylux_geodezyjny_2.jpg]

Więcej tu: http://www.astromax.astrowww.pl/co%20nowego.htm

Pozdrawiam
Paweł Maksym
Pawla nie ma juz wsrod nas [']['][']
Odpowiedz
witam,

wyglada fajnie :-)
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
I wreszcie ten teleskop zyskał podstawę sensu "stricte" sztywną jak sprzęt z wyższej klasy 8)
Odpowiedz
Troszkę było przy tym roboty. Jednak zastosowane rozwiązanie umożliwia swobodna regulacje azymutu przy ustawaniu monta na biegun jednocześnie jednak mocowanie jest sztywne i stabilne. Sam się nie spodziewałem takiego efektu. Teraz warto by było kupic do tego coś w stylu Maka takiego jak ma Mc Arti lub cos w podobie. Musze jednak skasowac jeszcze backlasch w osi deklinacji i będzie cacy.

Paweł Maksym
Pawla nie ma juz wsrod nas [']['][']
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości