Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tanie statywy teodolitowe!
Oj brawa, brawa... no i niech im Bozia w dzieciach wynagrodzi ;D
[...] i rozumiesz chlopcze, nie mozesz mowic ze rozumiesz ze nic nie rozumiesz... Intes MAK 6", Zeiss 80/1200, Canon 350d, 2x statyw Zeiss, EQ5 w drodze do GOTO i gudingu...
Odpowiedz
a czy da się zamocować do tego statywu L-adapter ? do lornetki?? :Smile
Lornetki:Kronos 20x60, Tento 10x50
Aparaty foto: Zenit TTL, Zenit 12 XP, Olympus C-745
Odpowiedz
Aleś go Michu pięknie "wyliftingował". Prawdziwe cacko. Ja też takie chcę. Czy przejściówkę toczyłeś z aluminium czy stali?
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz
(13.07.04, 18:29)PiotrPe link napisał(a):Aleś go Michu pięknie "wyliftingował". Prawdziwe cacko. Ja też takie chcę. Czy przejściówkę toczyłeś z aluminium czy stali?

Piekny to on byl zaraz po renowacji,
teraz juz sie troche obrypal ale jak mu kopa zasadzic to jeszcze trzyma fason ;D

Do złączki użyłem Aluminium PA6
Odpowiedz
witajcie,
No przyznam szczerze ze Wasze zapotrzebowanie na statywy przeszlo moje najsmielsze oczekiwania. Prawda jest taka ze podczas rozmowy z Danielem (bo to jemu trzeba skladac gratulacje za ta inicjatywe) wspomnialem o Michale i pokazywalem swoj teodolitowy statyw. I wlasnie wtedy Daniel stwierdzil ze nie wykluczone ze moze taki zdobyc dla Michala za 100 zl i ew. innych userow naszego astroforum!

Jak narazie mamy 8 kolejnych sztuk :o . Prosze o cierpliwosc! Trzeba sprawdzic jak i kiedy mozna zalatwic taka liczbe sztuk. Sprawdze rowniez koszty wysylki. Mam wasze kody pocztowe wiec postaram sie to zrobic mozliwie szybko.

Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Witajcie,
Jeszcze cieple informacje na temat tych statywow:

Wymiary (nogi rozstawione - jak do obserwacji)
wysokość min = ok. 95 cm
wysokość max = ok. 155 cm
Ciężar = ok. 5,5 kG.
Wersje - z głowica w kolorze szarym, lub czarnym.
Kopyta - nieco inne , niz na fotkach Micha.
No i wygląd ogólny nie jest tak imponująco śliczny, jak na w/w fotkach. Trzeba trochę popracować papierem sciernym i lakierami.
Luzy - przy głowicy nie zauważyłem. Występują tylko w umocowaniu końców nóg w kopytach. W tych miejscach drewno "wyrobiło się". Do zlikwidowania samodzielnego.

Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Witajcie,
Kolejny raport:

1. Mamy juz 2+2 statywy :-)

[Obrazek: statywy02.jpg]

2. Czekamy na kolejne sztuki.

3. Statywy beda wysylane zgodnie z kolejnoscia Waszych listow. Prosze o cierpliwosc.

4. Jutro powinienem wiedziec jakie sa koszty wysylki. No chyba ze mi pomozecie - moze ktos znajdzie firme ktora po rozsadnych kosztach przewozi...

5. Co do pytania czy mozna powiesic na tym statywie cos ciezszego, to przesylam lornetkowy uchwyt Daniela Big Grin

[Obrazek: statywy03.jpg]

Odpowiedz
Witam!
Piotrze!! Właśnie zastanawiałem się nad czymś solidnym pod mojego koziołka a ponieważ ostatnio jestem niezbyt często na forum, zapewne znajdę się daleko w kolejce. Cierpliwie czekam i będę wdzięczny jeśli się doczekam.
Pozdrawiam wszystkich
Maciek.
okulary +3d, TN200/1000 na widełkach+GOTO, lornetka teatralna :-)
Odpowiedz
witam,

Tak jak mowilem: sukcesywnie zamawiamy kolejne sztuki. Dzisiaj zaplacilem za 4 pierwsze wiec tyle juz mamy na bank (pisze w imieniu Daniela i swoim: nie ma mowy o pieniadzach z gory! - rozliczamy sie jak dostaniecie statywy). Reszte sztuk aktualnie zalatwiamy.

3 pierwsze sztuki ida do:
1. Michal
2. Benedykt
3. Piotr P

Big Grin
Odpowiedz
(15.07.04, 21:51)PJan link napisał(a):witam,

Tak jak mowilem: sukcesywnie zamawiamy kolejne sztuki. Dzisiaj zaplacilem za 4 pierwsze wiec tyle juz mamy na bank (pisze w imieniu Daniela i swoim: nie ma mowy o pieniadzach z gory! - rozliczamy sie jak dostaniecie statywy). Reszte sztuk aktualnie zalatwiamy.

3 pierwsze sztuki ida do:
1. Michal
2. Benedykt
3. Piotr P

Big Grin

To super !
Poproszę drugi od prawej Wink Smile

Piotrze !

Podaj proszę na priva numer konta bankowego - to żaden dla mnie problem dokonać przedpłatę, a Ty nie będziesz angażował w całą sprawę swoich pieniędzy. I tak chwała Ci za to, że zajmujesz się statywami i poświęcasz temu swój czas.

Dawaj numer konta bez gadania ! 8)
Pozdrawiam Benedykt Krzeszowice 19°39'48"E  50°08'12"N ------------------------------------------------------- BPC20x60  BOC7x50  ROW10x40 TAL 100R + statyw geo + montaż z prowadzeniem Canon 350D, Philips TuoCam 740
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości