Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
loty paraboliczne
nie wiem czy wiecie ale Hermaszeski nie jest jedynym Polakiem który doswiadczyl stan niewazkosci. W tym tygodniu kolejni studenci z Warszawy pojada by eksperymentowac w mikrograwitacji. Kazdy kto jest studentem i ma pomysl moze starac sie o wziecie udzialu, naprawde warto Smile.

Look for more info :
http://www.estec.esa.nl/outreach/parabolic/

Narazie
Odpowiedz
Słyszałem o tym.
Polibuda we Wrocku uczestniczy w jakimś europejskim programie budowy satelitów, chyba w marcu 2005 ma startować jeden taki na Ariane 5 (coś mi się jednak to nie widzi). Na Politechnice na specjalności Telekomunikacja do pierwszego satelity robili jakieś miniaturowe anteny, więc nie za wiele, ale uczestnicząc w tym programie podobno można się wybrać na taki lot, z tym, że trzeba przedstawić program badań.

Tylko co podczas takiego lotu badać? Może zachowanie chomików w mikrograwitacji Wink

- - -

o tutaj widzę jakieś poważne prace (poważniejsze od obserwacji chomików): http://www.estec.esa.nl/outreach/parabol..._frame.htm
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
jesli chodzi o loty to mozna przeprowadzac nawet zlozone badaniaSmile.
A jesli chodzi o ludzi z Wroclawia to biora udzial w programie sseti express i eseo ktore maja poleciec
(juz za niecaly rokSmile.My zreszta tez Smile.

More info
www.sseti.net
Odpowiedz
No właśnie mam zamiar się wkręcić na to SSETI. Biorą ludzi z 5 semestru na specjalności Telekomunikacja, a tak się składa, że ja właśnie jestem na 4 semestrze Smile i na tej specjali.
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości