Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
montaz. dla zainteresowanych...
Napęd jest również kopią Vixena, konkretnie MT-1, ja nie zauważyłem poprawy PE po wymianie silników NoName na MT-1, ale to było przed modyfikacjami samej głowicy.
Aktualnie taki montaż kosztuje w Niemczech ok.EUR400 i myślę że to jeszcze niezły stosunek cena/jakość, a szansa na kupienie używanego GP za taką cenę jest chyba znikoma (chyba że od znajomego).
Odpowiedz
(12.06.04, 10:24)papatki link napisał(a):czy to aby nie jest to co kupił GTI - patrze na te zabudowane silniki i jest to podobne do części którą mam dla Grzegorza poprawić ?

pzdr !

dobrze ze zwrociles uwage - czujny jestes !!!!

Montaz zewnetrznie jest rozny od tego EM4 co kupil GTI ale wlasnie przed chwilia sobie uswiadomilem ze pilot wyglada bardzo podobnie do tego ktory mi pokazywal GTI.

Uwaga !!! panowie - zanim cokolwiek kupicie Koniecznie trzeba poprosic o fotke silnikow i calego mechanizmu. Trzeba zdjac pokrywki oslaniajace napedy i wykonac fotke tego co tam siedzi. Jesli okaze sie ze to to samo co w przypadku EM4 to caly interes o kant d.... rozbic bo wiecej wydacie na dorabianie nowych przekladni niz na caly montaz
Odpowiedz
michu, co jest nie tak z tymi silniczkami, ze nalezy na nie uwazac?
[Obrazek: 548760.gif] Orion 200/1200
Odpowiedz
(12.06.04, 12:44)McQueen link napisał(a):michu, co jest nie tak z tymi silniczkami, ze nalezy na nie uwazac?

W EM4 chasis slimacznic wykonane jest z jakiegos kruchego duralu a same walki slimaka z miekkiej miedzi - nawet nie z mosiadzu! Po powieszeniu telepa i dociazeniu montazu najpierw wygial sie walek slimaka w osi RA i zaczal krecic sie mimosrodowo. Bicie bylo na tyle duze ze powodowalo ruchu calego chasis ktore z czasem zaczelo pekac. Wiec praktycznie caly biznes trafil w smietnik.

Panowie zrobcie te fotki, Ja gdzies mam zdjecie silnikow w grzegorza montazu bedzie mozna porownac ale oby to nie bylo to!
Odpowiedz
Kiedy kupowałem EQ5 to była nowość na rynku i właśnie za to zapłaciłem frycowe. Znałem szczegóły konstrukcyjne Vixena GP i naiwnie sądziłem że tego się nie da sp.......ć, zewnętrznie był b.podobny, a opinii o nim jeszcze nie było.
Z tego co pisze Michu wynika, że na rynku jest teraz klon klona! Miedziany ślimak dyskwalifikuje całkowicie ten montaż!
Może to jest przyczyną aktualnie niskich cen?
Odpowiedz
I dlatego pomimo hipersuperatrakcyjnej ceny, wole nie jesc ale kupic Vixena GP-DX... Tongue, nie stac mnie ani nie mam nerwow na pozniejsze "zabawy" ze sprzetem ktory moze wymagac liftingu i dodatkowych, duzych nakladow finansowych :-\
[...] i rozumiesz chlopcze, nie mozesz mowic ze rozumiesz ze nic nie rozumiesz... Intes MAK 6", Zeiss 80/1200, Canon 350d, 2x statyw Zeiss, EQ5 w drodze do GOTO i gudingu...
Odpowiedz
Zgoda, ale DX to ok. EUR1000 sama głowica.
Odpowiedz
(12.06.04, 13:48)Zdzislaw link napisał(a):Kiedy kupowałem EQ5 to była nowość na rynku i właśnie za to zapłaciłem frycowe. Znałem szczegóły konstrukcyjne Vixena GP i naiwnie sądziłem że tego się nie da sp.......ć, zewnętrznie był b.podobny, a opinii o nim jeszcze nie było.
Z tego co pisze Michu wynika, że na rynku jest teraz klon klona! Miedziany ślimak dyskwalifikuje całkowicie ten montaż!
Może to jest przyczyną aktualnie niskich cen?

No moze bez pochopnych osadow - moze miedzianego slimaka tam nie ma ?- napisalem to tylko po to aby zwrocic wasza uwage, abyscie sprawdzili sprzet zanim kupicie.

Ja i GTI - Papatek tez dobrze wiemy jak tamto rozwiazanie wyglada wiec jesli tylko ktos podesle fotki wszystko sie wyjasni.
Odpowiedz
Już same pęknięcia o których pisałeś są niepokojące.
Odpowiedz
(12.06.04, 15:19)Zdzislaw link napisał(a):Zgoda, ale DX to ok. EUR1000 sama głowica.

Vixen kosztuje okolo 780 Euro w Pradze... to fakt, ze sa to duze pieniadze, mam nadzeje ze wynagrodzi mi to jakosc tego montazu, bo jezeli nie to WRRR!!! Wink
[...] i rozumiesz chlopcze, nie mozesz mowic ze rozumiesz ze nic nie rozumiesz... Intes MAK 6", Zeiss 80/1200, Canon 350d, 2x statyw Zeiss, EQ5 w drodze do GOTO i gudingu...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości