Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moja pierwsza plam(k)a?
Przeglądając dokładnie swoje zdjęcia Słońca z 22.03.2003 na dwóch coś zauważyłem (fotka po ciężkiej obróbce w PS)

godz 14:24  (CET)

[Obrazek: 0303220038378.jpg]

Czy to może być plama?
Odpowiedz
Togalku zobacz tu:<br>http://sohowww.nascom.nasa.gov/<br>
Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
Odpowiedz
Dzieki Adam,<br><br>Kształt tarczy podobny, ale ta plamka jak po muszce troche w innym miejscu. No chyba że do góry nogami mają. Co prawda, ja robiłem dokładnie dwie godziny wcześniej. Plamka się przesunęła?<br><br>[Obrazek: smdi_igram_fd_20030322_1424.gif]
Odpowiedz
Obserwowałem tę plamke w tym samym czasie, a 23.03<br>pojawiła się większa grupa przy krawędzi N-W<br><br>Pozdr.<br>
Pozdrawiam Henryk Kowalewski Szczecin BPC 10X50  Soligor MT-800 na Vixenie GPD, Taurus 410, Vesta SC3, Artemis 285 www.ccd.neostrada.pl
Odpowiedz
Poczekajcie troszkę, na dniach wyjdzie zza tarczy ładna plama i inne pomniejsze drobiazgi   ;D ;D ;D
Odpowiedz
NIC NIE CZEKAć FOTOGRAFOWAć<br>Chwilke temu ogladalem Słonko i wygląda czadersko - są widoczne dwie duże grupy plam - 0319 oraz 0321 i kilka pomniejszych ! <br><br>Pozdrawiam !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Faktycznie papatki.<br>Słońce jest zapaskudzone plamami.<br>Ja obserwuję w linku podanym wcześniej.<br>P.S.<br>Swoja drogą to nie potrafię jeszcze załączać obrazków.<br>Az mi wstyd, ale nie wiem jak to zrobić przy pomocy tej ikonki na górze.<br>
Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
Odpowiedz
musisz umiescic zdjecie na jakims swoim lub dzierzawionym serwerze - a potem pomiedzy znacznikami img umieszczasz sciezke do zdjecia.<br>To wszystko !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
albo na jakimś darmowym serwerze, po co od razu dzierżawić... np. na Onecie (Republika), czy jakimś tam innym WP albo coś...<br><br>Twoje zdjęcie Togal wymaga prawdopodobnie odbicia w pionie aby pasowało do tego z SOHO<br><br>Plamy owszem poruszają się wzdłuż południków, ale nie przechodzą przez rownik, zaczynają od większych szerokości heliograficznych i w okolicach 45° szerokości są najaktywniejsze, a potem znikają powoli zbliżając się do równika
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Cytat:Twoje zdjęcie Togal wymaga prawdopodobnie odbicia w pionie aby pasowało do tego z SOHO<br><br>
<br><br>Faktycznie, nie pomyślałem, że SOHO nie robi zdjęć z pod Poznania. :D<br><br>Sorry, nie o to chyba Ci chodziło. Moj obrazek jest prawidłowy: góra to góra, prawo to prawo.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości