Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Recenzja Optisan star 700/76
Masz pewnosc, ze kiedys Waszej pracy nie wykorzysta komercyjnie.
Ps. Przepraszam, chyba mam uczulenie .
Odpowiedz
(23.02.07, 15:40)Hans0 link napisał(a): El zapraszam. Jak masz siły, czas i ochote przeglądnij Celestie. Wyłap i popraw błędy, skrobnij lub uzupełnij brakujace gałezie.

Z tych trzech (siły, czas, ochota) na pewno nie mam czasu i, w tym akurat przypadku, raczej ochoty.

Poza tym, nie mam odpowiednich kwalifikacji zawodowych do pisania takich tekstów. A swojej amatorszczyzny, w projekcie o charakterze encyklopedycznym, obnażać i uprawiać nie chcę.

Stać by mnie było na co najwyżej takie artykuły:
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topi...1#msg68601

P.S. Wśród typów okularów zgubiliście chyba ciągle jeszcze w Polsce najpopularniejszego Super Ploessla. A o Ploesslu jest tylko... obrazek. Nie sprawdzałem jak inne, ale spis typów okularów już jest raczej niekompletny.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
(23.02.07, 19:47)El_Capitano link napisał(a): Z tych trzech (siły, czas, ochota) na pewno nie mam czasu i, w tym akurat przypadku, raczej ochoty....
a może jednak kiedyś Ci przejdzie? Smile
tak jak niektórym z nas, że słysząc, czytając ciągle różne takie obiegowe prawdy, coś jednak się kiedyś przełamało  i powstała jakaś namiastka innej..
być może, ktoś kiedyś, z tych prawdziwych fachowców, też nie wytrzyma i zacznie prostować - te bzdury, które sami wyprodukowaliśmy,
trzeba tylko znaleźć ten punkt krytyczny, po przekroczeniu którego, następuje  nieodparta chęć prostowania zakręconych ścieżek dążenia do .. no właśnie, do czego?

El, tragicznie wprost, brakuje nam, przystępnej, łatwo dostępnej, wiedzy podstawowej
Odpowiedz
Zabralem wczoraj nowego astromaniaka na przetestowanie Optisanka, jemu sie podobalo za to ja bylem w ciezkim szoku(czego starlem sie nie okazywac). Po kazdej zmianie pozycji luzowala sie jakas srubka, ustawienie szukacza to juz sport ekstremalny, dowiedzialem sie rowniez jak moze wygladac aberacja chromatyczna, zablokowanie tuby w jednym miejscu jest chyba niewykonalne.
Cale szczescie ze optyka jest przyzwoita,przy uzyciu 17mm plossla obraz ksiezyca mnie zaskoczyl, saturna tez bylo widac w stopniu zadawalajacym niestety trafienie w inny obiekt bylo ponad moja cierpliwosc.
Najwazniejsze ze ktos teraz bedzie sie cieszyl ze cos tam oglada i moze wciagnie sie bardziej Smile
[Obrazek: 548760.gif] Orion 200/1200
Odpowiedz
W telepie 76/700 mozna poprawic stabilnosc tuby poprzez dokrecenie srubek co poprzez duze podkladki dociskaja tube do widel montazu.
Dokrec je z wyczuciem, tak aby tuba z okularem nie opadala ale jeszcze pozwalala sie plynnie przestawiac .
ps. czym Jasio za mlodu nasiaknie tym na starosc bedzie ciagle tak samo postepowal.
Odpowiedz
Mysle ze poza tym przydaly by sie podkladki kontrujace pod kazda sruba, bo inaczej i tak beda sie luzowac, tak jak mialo to miejsce u mnie wczoraj. No coz, kolega bedzie mial zajecie Smile a ja pewnie razem z nim Smile
Odpowiedz
POogladaj dokladnie czopy z dwoch stron tuby do widel montazu sa wkladane. Zobacz jak pasuja z widlami montazu. Pewnie gdzies trzeba dac podkladki aby po dokreceniu srubek podkladki opieraly sie o boki widel z takim oporem aby tuba nie tak lekko chodzila.
Odpowiedz
Jak tylko kumpla spotkam to mu przekarze wszystkie wasze uwagi. Tymczasem musze zajac sie kolejnym czlowiekiem ktory za "dobra flaszke" chce kupic teleskop Big Grin jak tak dalej pojdzie to w alkoholizm popadne Tongue ale w koncy w slusznej sprawie sie poswiecam, moze kogos wciagne na dluzej do naszej "sekty".
Odpowiedz
Wyciag w tym telepie ma plastikowa redukcje na 0,96 " . Po jej wykreceniu do tulei wyciagu wlozysz 1,25" okular , tylko trzeba pomyslec o jakims zabezpieczeniu aby nie wypadl . U siebie musialem troche spilowac nit co jest wewnatrz tulei i mocuje listwe zebata. Grobosc glowki nitu taka zostawilem aby posiadany 10 mm Plossla okular z lekkim oporem trzymal sie.
Odpowiedz
Ostatnio widzialem telep 76/700 z 1,25" wyciagiem. Korpus aluminiowy w srodku cianawa tuleja 1,25".
Zmieniono mocowanie lustra glownego i latwo go zdeformowac, jak za mocno skrecone.
Lusterko wtorne jest wciskane w plastikowa tuleje. Ciezko do niej wchodzi i w egzemplarzu co widzialem tylko w polowie bylo wcisniete.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości