Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Recenzja Optisan star 700/76
El_Capitano, cała Celestia działa na zasadach Wikipedii, więc historia wpisów autorskich jest w zakładce tuż obok, czyli tu: http://www.skyscope.pl/celestia/index.ph...on=history
pozdrowienia

Odpowiedz
Ja znam tylko Hansa Klossa. I to nie osobiście. Chodzi może o Hans0 z Forum?
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
tak to ten sam Hans
naturalnie chodzi o Hansa0, nie Klossa ;D

choć krążą legendy, że to sam Han Solo, tylko R2D2 coś pokręcił z transkrypcją przy przejściu w nadświetlną Smile
pozdrowienia
Odpowiedz
Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale uważam, że teksty naukowe, paranaukowe i wszystkie inne opiniotwórcze, jak ten rzeczony, winny być opatrywane na tej samej stronie u góry lub u dołu imieniem i nazwiskiem autora. Ta anonimowość lub półanonimowość w Wikipedii to efekty uboczne gangreny toczącej internet, jaką jest właśnie anonimowość autorów.

Może się nie znam na dziwnych linkach tu i ówdzie, i mechanizmach rządzących niektórymi projektami, ale jeżeli bedę np. polskojęzycznym Eskimosem przebywającym na wczasach w Nowej Zelandii i trafię na tę właśnie stronę z artykułem Hans0-a, to jak miałbym dojść do tego kim jest "ten ktoś" ukrywający się pod nickiem Hans? Gdy kliknę link do linku i pójdę za hasłem "Hans", to otwiera mi się strona http://www.skyscope.pl/celestia/index.ph...ownik:Hans z której dowiedziałem się, że... Hans to przecież Hans.

Zły to mechanizm. Powinien być podpis i tyle. Adres domowy niekoniecznie, ale mailowy na pewno. Chyba, że znowu coś przeoczyłem.

P.S. Hans0 nie chodzi o Ciebie, ale o zasadę. Proszę więc: bez urazy, że użyłem Ciebie jako przykładu.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Cześć.

Dzięki za wyłapywanie błędów. Jeśli mam byc szczery, to faktycznie nie nie odróżniam pojęć "adaptacja oka" i "akomodacja oka"  :-[

Jeżeli osoba czytajaca odnajdzie błąd, moze go poprawic bezpośrednio w Celestii lub zgłosić w komentarzu do artykułu: "w tym kawałku jest coś nie tak". Pare osób regularnie to przegląda i błedy będą poprawiane. Tak się złożyło że akurat ten kawałek pisałem między innymi ja i stąd zaczepka McArtiego Smile ale generalnie artykuły w celestii maja wielu ojców i podpisywanie ich nazwiskiem nie ma sensu. Każdy wnosi od siebie to co wie lub wydaje mu sie, że wie. W tym drugim przypadku błąd zostaje poprawiony przez kolejnego usera bez wnikania kto go popełnił.

Pozdrawiam.  
-- Hans
Odpowiedz
(23.02.07, 14:41)Hans0 link napisał(a): Każdy wnosi od siebie to co wie lub wydaje mu sie, że wie. W tym drugim przypadku błąd zostaje poprawiony przez kolejnego usera bez wnikania kto go popełnił.

I czy to jest "zdrowe"?  Big Grin

Jeśli uważacie, że TAK, to nie ma o co się spierać, bo widać jestem już przedwcześnie niedzisiejszy.
Odpowiedz
Kto jest wlascicielem Celesti ?
ps. Nie pytalbym sie, ale czytalem czyjs blog o tym jakie ma doswiadczenie w marketingu i internetowej reklamie. Swoje pomysly testuje na duzej grupie odbiorcow.
Odpowiedz
Ale (chyba) stosunki własnościowe nie mają nic do zawartosci merytorycznej  :-\
Odpowiedz
(23.02.07, 14:44)El_Capitano link napisał(a): I czy to jest "zdrowe"?  Big Grin

Jeśli uważacie, że TAK, to nie ma o co się spierać, bo widać jestem już przedwcześnie niedzisiejszy.
ale El tak własnie powstaje Wikipedia, parę lat temu większość z nas naśmiewała się z poziomu  wiedzy tam prezentowanej, dziś Wikipedia powoli zaczyna być całkiem niezłym, ba! cenionym nawet, jej źródłem
i nie poprzez autorytety, wybitne jednostki, lecz poprzez masowość anonimowych "edytorów" jej poziom wzrasta nieustannie, naturalnie chodzi tu o tę wiedzę podstawową, popularno-naukową
heh, może tak rodzi się namiastka wspólnej świadomości? Wink
Odpowiedz
El zapraszam. Jak masz siły, czas i ochote przeglądnij Celestie. Wyłap i popraw błędy, skrobnij lub uzupełnij brakujace gałezie. Tylko to wszystkim wyjdzie na dobre. Ja osobiscie jestem wstanie załadowac do Celestii jeden większy artukuł na 1-2 miesiace. W chwili gdyby takich Hansów było kilkudziesięciu, w ciągu roku stworzyli bysmy większa baze wiedzy astroamatorskiej niz te które kiedykolwiek wcześniej sie pojawiły.

Pozdrawiam.

Ps. Szczerze mówiac kompletnie nie rozumiem co ma do zawartości celestii fakt, że przestrzeń dyskową i łącze udostepnia jej serwer Adama. Czy ja cos przeoczyłem?

Ps2.

Kurcze.

Powiem tak. Ma wiedza nedzna jest, ale cos tam jest. Trochę szkła sie przez łapy przewineło, pare obiektów w niejedną noc obserwowało. Staram sie to przekazywac, albo zmuszajac do myslenia newbies zachwalajacych "ich własny, najlepszy" okular w chwili, gdy nie maja żadnego odniesienia, bo nigdy nie patrzyli przez okular konkurencyjny. Staram się reagować na teksty typu "synta to super mobilny teleskop, doskonała na balkon w duzym miescie" czy wyliczanki obiektów dla poczatkujacego, których odnalezienie lub dostrzeżenie jest totalnym hardocerm w duzej maszynie pod niezłym niebem i w dodatku o zupełnie innej porze roku.

Mam jeszcze troche tego zapału, wiec pisze co wiem i gdzie moge. Doradzam i podpowiadam na forach, pisze te artykuły w Celestii, staram sie robić sensowne testy dla Astronocy. Oczywiscie popełniam mase błędów.  Celestia pozwala na sprawne rozwiazanie problemu braków w mojej wiedzy.

Pozdrawiam.
-- Hans
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości