Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2 proba foto Jupiter
Heheh, nigdy nie robilem tutoriali, poza tym moje zdolnosci edukacyjne sa raczej mierne Smile<br><br>Tym bardziej, ze mi sie zawsze wydaje, ze pewne sprawy sa ligiczne i o nich nie trzeba mowic - a to niestety tak nie jest. Jak bede mial chwilke to zrobie taki tutorial do jowisza. Co mozna zrobic w photoshopie z planeta. Jak wiecie - w weekend nie da rady, bo jestem w jahrance! Ale w nastepnym tygodniu moze sie uda. <br><br>To temat rzeka, bo mozliwosci obrobki zdjec astro w tym programie sa praktycznie nieskonczone. Niestety Photoshop w przeciwienstwie do softu astro wymaga wiedzy i doswiadczenia. Tu "samo sie nic nie zrobi" Sad<br><br>Ale jestem przekonany, ze pewnych prostych schematow, kazdy moze sie nauczyc.<br><br>Zastanawia mnie, czy taki tutor mowinien byc totalnie lopatologiczny, czy moze dla osob ktore potrafia sie poruszac w tym programie? Bo np mowie - stworzyc nowy layer i ustawic mu "multiply" - Dla kogos kto zna ten program choc troche - zrozumie - dla kogos kto go nie zna - trzeba by ilustrowac obrazkami! Wiec jak?
Odpowiedz
Co do "tutoriali" - ja zapraszam tutaj:<br>http://www.bielack.got.pl/poradnik/poradnik.html<br>Zdarza mi się robić takie coś dla kolegów -  traktuję to jako zabawę (bo żaden ze mnie dydaktyk ;D ), ale podobno jest to bardzo pomocne.<br>Proponuję łopatologicznie (o tym, jak tworzyć nowy layer wystarczy przecie napisać tylko raz - przy tworzeniu pierwszego) - więcej osób skorzysta i Twoja frajda będzie większa - bo to miło pomagać kolegom, którzy potrafią potem powiedzieć "dziękuję".<br><br>Tak zupełnie z innej beczki - Kuba - Twoje rysunki  są bardzo fajne. Nie tylko ten Jowisz, ale np góry Księżycowe na twojej stronie. Zazdroszczę ludziom, którzy potrafią coś narysować!<br><br>PS  ;D<br>Wiecie, czym różni się Grafik od grafika komputerowego?<br>Tym czym Malarz od malarza pokojowego...<br>
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz
Bielack, te gory na Księżycu były robione jeszcze przez uniwera, więc mi o tym nie przypominaj, bo to boli Wink. Warto zrobić szkic tej okolicy z ETXa, i porównać na podstawie liczby szczegółów jakość obu telepów Smile<br><br>Pozdrav
Odpowiedz
Dobre z tym malarzem, ale wiesz - nie kazdy moze sie nazywac grafikiem (czy komputerowy, czy tradycyjny - roznica narzedzia). Jakos trudno mi sobie wyobrazic grafika bez zdolnosci artystycznych (malarstwo, rysunek, rzezba, kompozycja itp)!<br><br>Smieszy mnie to, jak ktos odpali Photoshopa, posklada jakies przypadkowe elementy do stronki WWW i nazywa sie grafikiem komputerowym! <br><br>W dobie internetu mamy chyba najwiecej grafikow w calej historii Smile)))
Odpowiedz
grafików jest mało w porównaniu z ilością informatyków ! Wink<br><br>informatyk wg mnie to ktoś kto potrafi biegle programować (biegle - to znaczy, że potrafi zrobić prawie wszystko co sobie wymyśli) i to programować nie tylko w dzisiejszych builderach jak C++ Builder, Delphi, czy Visual Basic, ale też w assemblerze, ansi C itp...<br><br>podobnie można też wyznaczyć kto jest prawdziwym grafikiem komputerowym... grafik musi biegle znać programy graficzne i musi potrafić zrobić cokolwiek mu wena przyniesie do głowy, a ten assembler - no cóż - grafik komputerowy chyba musi wiedzieć z czego składa się obraz cyfrowy i jak jest tworzony ... podobnie jak informatyk musi wiedzieć jak działa procesor z cyklu na cykl... Wink
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości