Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oj, działo się dziś na Słońcu!
Tydzień temu nic nie udało się zrobić. A dziś znacznie lepiej:<br>30.03.2003, godz. 11:22 CET, MTO + QV3500, F=2.0, czas: 1/150 sek.<br><br>[Obrazek: 03033000015873.JPG]<br><br>i crop z najciekawszego miejsca:<br><br>[Obrazek: 03033000031830.JPG]
Odpowiedz
Togal, słuchaj - to jest naprawdę fajne foto!<br>Powiedz proszę - to, że udało Ci się zrobić teraz tą fotkę (w przeciwieństwie do tej z przed paru dni) to lepsze warunki miałeś czy "po prostu" nabrałeś wprawy? A może jakąś sztuczkę trzeba zastosować? Tak pytam, bo sam przymierzam się do takich fotek (tylko jakoś się zebrać nei mogę)...
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz
Spieszę z pochwałami, to bardzo dobre zdjęcia, pod względem estetycznym również. Dzisiaj było na czym <br>ustawić ostrość i są efekty.
Odpowiedz
No Togal, nieźle! Gratulacje, tak 3mać
Odpowiedz
Dziękuję za pochwały. <br>Sprawa dziś była łatwiejsza niż tydzień temu. Wtedy poprostu nic tam prawie nie było. Dziś, jak tylko złożyłem wszystko i włączyłem aparat zaraz zobaczyłem, że coś tam się dzieje. Było na czym ustawiać ostrość. Żadnych sztuczek. Warunki powiedziałbym były gorsze: lekka mgiełka i dość duży wiatr, a zdjęcia robiłem w szczerym polu bo goniłem tego gościa (udało się tylko z 200-250 metrów)<br><br>[Obrazek: 03033000319485.JPG]
Odpowiedz
Witam<br><br>No ładnie, ładnie<br>Tak trzymać!<br><br>pozdrówko
Adamo&nbsp; &nbsp; http://allsky.pl
Odpowiedz
Oj, Togal, widzę, że oprócz kosmosu interesują Cię ptaszki. Ja też kiedyś coś takiego z aparatem goniłem, ale że to wyjątkowo płochliwe stworzenia a i ogniskową miałem 2x krótszą - ze zdjęcia nic nie wyszło.<br>Zdjęcia słoneczka jest super. Zachęciłeś mnie do fotografowania Słońca Napisz dokładniej  jaki filtr stosujesz.
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 &lt;b&gt;http://republika.pl/piotrpe/&lt;/b&gt;
Odpowiedz
Piotr, wstyd mi się przyznać, ale dokładnie nie wiem co to za filtr. Jest to: szklany w oprawie M116x1 ale nie wiem czy wizualny czy fotograficzny. Jak go kupowałem to zupełnie zielony byłem. Muszę napisać do firmy w Krakowie, gdzie go kupiłem, żeby ustalić który to.<br><br>PS. Nie wiem jakiego obiektywu do ptaszków używałeś, ale maksymalna wypadkowa mojego zestawu jest ok 3700 mm i takiej ogniskowej uzyłem. Niestety, zdjęcie tuż nad ziemią, cyrkulacja powietrza nie pozwoliła ustawić ostrości.
Odpowiedz
Jak na taką ogniskową to i tak b. wyraźne zdjęcie.<br>A jak uzyskałeś taką ogniskową z MTO? Projekcja okularowa? W jakich okolicach takie żurawie biegają?<br><br>
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 &lt;b&gt;http://republika.pl/piotrpe/&lt;/b&gt;
Odpowiedz
Maksymalna ogniskowa QV3500 to 100 mm. Powiększenie MTO z okularem 38 mm i złączką 90" to około 37x. Czyli 100 mm x 37 = 3700 mm. Z barlow'em x2 robi się prawie 9500 mm!! Do zdjęć "naziemnych" używam tylko w wyjątkowo sprzyjających warunkach.<br>Ten żuraw był tutaj: 52.4670° N, 15.7670° E   ;D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości