Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje pierwsze zdjęcia Księżyca
A to poskładałem z avika. Fajne te wasze pierwsze zdjęcia. Ale robione chyba lepszym sprzetem i w lepszych warunkach  Tongue Kupiłem 3m kabel za 8 zyla ;D wszystko ok. Gdzie można pobrać IRISa, może ktoś wie???
pozdro,
Dawid

[Obrazek: 455fbtoyd7e7gihc.jpg]
 był Newton 120/900, jest Synta 10" dobson Smile
Odpowiedz
I jeszcze zdjęcia trapeza, air al saif oraz zachodu słońca - robione również w takich samych warunkach - przez okno  ;D

[Obrazek: htkeabxay3n5fn9c.jpg]

[Obrazek: 1b98719buqwv4nld.jpg]

[Obrazek: 1fzgf5fupxaac4g9.jpg]

[Obrazek: pcufs7jt8uduje3y.jpg]

[Obrazek: l4fvsy7nbiy6vs8k.jpg]
Odpowiedz
Apropo USB:
http://news.astronet.pl/news.cgi?3671
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz
Jak Ty w ogole mozesz nie dość że robić to jeszcze pokazywać fotki robione przez szybe Tongue nie chce sie wychodzic w taki mroz co? Wink
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
na takie zimno to z kompem raczej strach wychodzić bo się może chłopak spalić...  ;D
Odpowiedz
A jak wam się udaje złapać ostrość??? Ja mam z tym straszny problem. Co prawda kamerka badziewna i na cmos'ach, ale przez swój plastikowy obiektyw ma dużo lepszą ostrość, niż mi się udawało uzyskać. Albo przeostrzałem, albo niedoostrzyłem. Nigdy nie udało mi sie złapać właśniwej ostrości. Poza tym przy 900mm to każdy ruch telepem powoduje straszne drgania obrazu, tak, że nie można się zorientować, czy ostrość jest dobra.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości