Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canon i obiektywy M42
W/g mnie różni się (analog od cyfraka) i to bardzo ! Spróbuj Darku zrobić cyfrakiem za 2000 zł zdjęcie np M33 takie jak za pomocą kliszy za 15zł + korpus od zenita za 200 zł Rozumiem, że miałeś na myśli aparat cyfrowy do zdjęć planetarnych?<br>Od kiedy zanoszę filmy do sprawdzonego labu - nie mam odpukać problemów. Przy robieniu odbitek asystuję osobiście w zaprzyjaźnionym zakładzie foto.<br>Togal, nie pamiętam Twojej reklamacji. Możesz przypomnieć?
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 &lt;b&gt;http://republika.pl/piotrpe/&lt;/b&gt;
Odpowiedz
Z kolegą uruchomilismy bardzo starego Zenita. Film 400. Zrobiliśmy zdjęcia nieba obiektywem 58 mm i MTO i czasami z telekonwerterem x2. Zaniosłem film do Fotojokera i mówię: Proszę Panią, to są testy i proszę zrobić wszystkie odbitki bez względu na to co na nich widać. Zamówiłem też płytkę CD ze wszyskimi zdjeciami. (no wiesz - ja "cyfrowy" jestem).<br>Tam gdzie było nocne niebo nie zrobili odbitek bo uznali ze to nie są zdjęcia. Na CD zrobili jeszcze mniej. Nawet Babcie pomineli. Ciekawostka - CD to w formie takiej prezentacji. Po włożeniu płyty instalują się jakieś badziewia. Ale niech im będzie. Sie uruchamia samo i zdjęcia są do góry nogami. :o. Poprzekręcałem je i patrze ze nie równo poskanowane - na niektórych jakieś obwódki albo z lewej albo z prawej.<br>Reklamacja nr1 . Znów wszystkiego nie zrobili. Odbitki które dołozyli mają zupełnie inne kolory. Na płycie wszystko duzo ciemniejsze.<br>Reklamacja nr 2. Są wszystkie odbitki. Doszły nowe kolory. Na płycie wszystko za jasne.<br>Reklamacja nr 3. Panie, ale o co Panu chodzi??<br><br>Wytłumaczyłem. Do odebrania w poniedziałek. Przy okazji dowiedziałem się że CD robią w Berlinie ;D.<br>PS. Na zdjęciach był Orion na pierwszy konkurs! ;D<br>
Odpowiedz
Zgadzam się w 100 %.<br>Zdjęcie z cyfrówki nie umywa się do zdjęcia z Zenita.<br>Ja miałem na myśli aparat ogólnie a różnice, nie użytkowe a techniczne raczej.<br>A tak prawdę mówiąc to własnie w nośniku tkwi problem z astrofotografią.<br>Zdaje się że chodzi o to ze takiej matrycy nie można naświetlać za długo bo wyjdzie coś co w analogowej fotografii można by nazwać "przerostem ziarna" filmu.<br>podobno w najdroższych lustrzankach Canona (tych co kosztują ponad 40 tysięcy złotych) mozna naświetlać nawet 2 godziny. PODOBNO - zaznaczam.<br><br>pzdr Darek<br>
Odpowiedz
No, jak Babcię pomineli to nie mogłeś im odpuścić :-)<br>Nie zniechęcaj się do kliszy przez jakiegoś Fotojockera. Zresztą nazwa firmy jest jak najbardziej na miejscu z tego co widzę. Dowiedz się gdzie w Twoim mieście wywołują klisze profesjonalni fotografowie(łatwo się zorientujesz - to tacy faceci z Nikonami ubrani przeważnie na czarno :-) :-) :-)). Zanieś tam do wywołania samą kliszę. Zobacz przez lupę co na niej wyszło a następnie udaj się do jakiegoś małego labu, który ma maszynę z podglądem i wywołaj te zdjęcia, które wyszły. Warto zaprzyjaźnić się z kimś z obsługi kto ma jakieś pojęcie o fotografii (panienki, które zostały przeszkolone jeno w zakresie gałkologii są wykluczone). Trzeba pokazać mu zdjęcia opowiedzieć jak się je robi itd. Zapewniam Cię, że jak trafisz na kogoś rozsądnego to doceni Twoją pracę i poświęci Ci pare minut przy maszynie. Ja właśnie zaprzyjaźniłem sobie jeden lab. Negatywy wożę do CCS w Poznaniu na Nowowiejskiego a odbitki robię w małym labie w mojej okolicy. Najlepszym rozwiązaniem jest skanowanie negatywów. Niełatwo jest jednak znaleźć kogoś z przyzwoitym skanerem.<br>Co do cyfrówek Darek to zagadnij Papatkiego. Jednak za 40000 to można już kupić przyzwoitą astro kamerę CCD i jeszcze starczy na przyzwoity montaż:-)<br><br>pozdrawiam
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 &lt;b&gt;http://republika.pl/piotrpe/&lt;/b&gt;
Odpowiedz
Dzieki za rady Piotr. Jeszcze trochę popróbuję, Ale widzę, że z "analogami" to trochę zachodu jest. Pewnie się opłaca, ale chyba jednak już mnie nie nawrócisz. Przepadłem w "cyfrowe". ;D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości