Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brzegówka 27 marca
Witam! Tak sie zaczynam zastanawiać czy przy obecnej pogodzie (rano padał śnieg ;D ) jest sens wogule jechać ??? Kto sie oriętuje jaka sie pogoda szykuje na jutro wieczór? W TV mówili że jutro na zachodzie ma sie wieczorem rozpogodzić. Ale czy to rozpogodzenie sięgnie Łodzi? Hmmm...

Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
To już dziś !
Oby była ładna pogoda!
Pozdrawiam
Paweł
Pawla nie ma juz wsrod nas [']['][']
Odpowiedz
Ja ciągle sie jeszcze waham, ale jeśli coś to wyjeżdżam o 13 i bede w planetarium na 19 (około).

Czy ktoś ma jakieś wieści pogodowe ???
Odpowiedz
Powinno być ładnie, zrób sobie na Meteosacie animację i zobacz tendencję...........chyba coś będzie!
Pawel
Odpowiedz
Jeszcze jedno - pogodę w Łodzi możecie zobaczyć tu - http://www.live.astronomia.pl/

Odpowiedz
Wszystkim tym, którzy wybierają się do Nieźwiad, na zakrycie, przedstawiam skrótową makę dojazdu.
[Obrazek: niedz.jpg]
W Szubinie skręcamy na drogę nr 246 w kierunku Nakła. Jedziemy prosto aż do Samoklęsk Dużych (miajając po drodze Samoklęski Małe) ,gdzie po lewej stronie ustawiony jest kierunkowskaz "Nieźwiady" (zaraz po minięciu ogrodzonego pałacyku) jedziemy chwilę asfaltem do końca i skręcamy w lewo na brukową drogę. Pokonując zakręty dojeżdżamy do kolejnego kierunkowskazu (skręcamy w prawo pomiędzy budynkami, gdy wjedziecie na ostatnią prostą, po lewej będziecie mijali boisko sportowe). Ostatnią prostą jedziecie jakieś 500m. Przy drugim zjeździe w prawo jest kierunkowskaz na leśnictwo "jakieśtam" (nie pamiętam jakie). Skręcacie w ten zjazd. 50m dalej miesci się stara szkoła, która jest naszą bazą. Gdybyście się pogubili pytajcie właśnie o nią, lub dzwońcie 601 798 119.

pozdrawiam i do zobaczenia

PS Będę czekał od godz 17.
Odpowiedz
Własnie umieściłem na stronie relację z obserwacji:
http://www.astromax.astrowww.pl/co%20nowego.htm
Zapraszam do czytania !
Pozdr
Paweł 8)
Odpowiedz
Własnie wróciłem z brzegówki.... na Pradze spokój, nie to co u was w Łodzi po tych bramach się dzieje Tongue
Moja relacja jutro się pojawi bo jestem zbyt zmeczony i idę spać.
Dzieki MAX i reszta..
ps. Z Pawłem M. spotkałem się po chyba 3 latach a Wojtka B. nie widziałem od wakacji Wink
MICRO SPACE  www.u-space.eu
Odpowiedz
Wlaśnie wróciłem do domu (chyba jako ostatni uczestnik brzegówki), jest luzik. Udało się złapać 3 kontakty, w tym dwa ciutke niepewne, na reszte nie pozwoliły chmurwki i "unikalność montażu" mojej lunetki Smile)))

Pogoda przyszła ciutke za późno, bo rano o 4 było ładne niebo. Podróż bez przygód....szkoda. (nie wliczając sympatycznej rozmowy z grupą Niemców jadących na wymiane na Litwę).

Totalna porażką była nieczynność chińskiego żarcia na centralnym o 7 rano. W tym miejscu pozdrowienia jednak dla knajpki BAMBUSz ul. Pomorskiej w Łodzi i pani w czerwonym kimonku, za ich jak zwykle dooobry i duży ryż smażony w warzywami za 5,30.

Pozdrawiam wszystkich uczestników wyprawy- z grupy Łódź (w szczególność dla Pawła M. za troskę, Maćka z portierni planetarium za sympatyczne "nocne polaków rozmowy", MARDA za nieustanne przekonywanie mnie co do płaskości Ziemi...dyr Borkowskiemu i kolegom z Łodzi za transport) i grupy Bydgoszcz.

Kolegom z Bdg i Poznania wielkie gratulacje całkowitego sukcesu. Mirku- oby tak dalej !!

Łączny kilometraż : 680 km pociąg + ok 25 km dojazd na stanowiska autami. Tym razem nie pozdrawiam PKP, bo jechałem normalnie = drogo Sad

No cóż...następna brzegówka czeka mnie w ten
poniedziałek wieczorem....
Odpowiedz
Przed chwilą wstałem. Wink
Zmianę czasu miałem po drodze jak wracałem z Niedźwiad ze spotkania-odprawy "pozakryciowej".
Na zakryciu byłem na stanowisku Mirka Krasnowskiego.
Na wszelki wypadek to co widać było na monitorze nagrywałem na dyktafon. :o
Dyktafon w porównaniu z nagraniem Video na podstawie tego co widziałem jest już jednak mało przydatny.
Panowie to co zaprezentował Mirek z jednoczesnym nagranym czasem z DCF to rewelacja(niemożliwe do nagrania na dyktafon czy stoper. Na tym zakryciu odbyły sie 3 podobne nagrania na różnych stanowiskach + rejestracja na stoperze + stanowiska bez zakryć + próby zakończone różnymi problemami technicznym.
Osobiście poierwszy raz widziałem takie zakrycie.
Jadnocześnie miałem okazję zobaczyć Niedźwiady, mam nadzieję, że będę mógł być tam częstym gościem. :Smile

P.S.
Mieliśmy Szczęście w Tych Niedźwiadach.
OK godziny 2 -giej ze zmianą na 3-cią ;D zaczęło sie zachmurzenie przechodzące w całkowite. Smile
Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości