Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Montaż paralaktyczny - projekt otwarty
To jest akurat bardzo proste, doba gwiazdowa ma w przybliżeniu 1436minut oraz 4,2 sekundy, najpierw wyrażasz ją w sekundach, potem tą liczbę dzielisz przez aktualne przełożenie projektowanego montażu nastepnie wynik dalej dzielisz przez liczbę kroków planowanego do napędu silnika krokowego i wiesz już co ile sekund silnik ma wykonać jeden krok roboczy.
Jeśli planujesz mikrorkoki to dalej wynik dzielisz przez ich liczbę i już wiesz jak szybko ma się kręcić oś silnika, prawda że to trywialne obliczenie, to chyba najprzyjemniesza część samego projektowania montażu paralaktycznego ;D ;D ;D
Odpowiedz
Januszu, dla mojego (projektowanego) montażu wyszło mi że śilnik powinien wykonać jeden krok roboczy co 18,349 sekund.
Jeżeli na montażu chcę posadzić MTO to ile mikrokroków powinenem założyć aby uzyskać płynne prowadzenie??
MICRO SPACE  www.u-space.eu
Odpowiedz
Aby dla ogniskowej rzędu 1000mm prowadzenie do astrofoto było płynne to silnik musi być napędzany z częstotliwością powyżej 10 Hz czyli było by wskazane conajmniej 256 mikrokroków a to już wymaga bardzo dobrego silnika z odpowiednim momentem obrotowym lub użycia niestety reduktora przełożenia na mniejszej ślimaczniczce i użycia zwykłego, taniego krokowca ze stacji dyskietek :-\
Odpowiedz
nie wiem co oglądałeś Januszu - to co jest na tym zdjęciu to nic innego jak odlew:
http://www.astronomy.hu/g41allin.jpg

Pozdrawiam !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Sadze ze ogladal to samo co ja czyli to:

http://www.astronomy.hu/g41metallic.jpg

Bo przeciez rozmawiamy o G-41 a nie G-41 Observatory
[...] i rozumiesz chlopcze, nie mozesz mowic ze rozumiesz ze nic nie rozumiesz... Intes MAK 6", Zeiss 80/1200, Canon 350d, 2x statyw Zeiss, EQ5 w drodze do GOTO i gudingu...
Odpowiedz
Z tego co widzę wyżej rozmawialiśmy o G41 - zresztą jest to puste gadanie bo nie będę wykonywał ani kokili ani form wtryskowych (widze przynajmniej dwa elementy dla których najpewniej musiał przygotować formy do OBYDWU MONTAŻY, resztę plastików idzie skompletować).

Z technologicznegu punktu widzenia przy seryjnej produkcji nie warto bawić się w spawanie całości (mowa o korpusach) trudniej jest wtedy utrzymać określoną tolerancje wymiarów i powtarzalność. Nawet jeżeli elementy obrabia się na obrabiarkach CNC mamy większy odpad materiału, zarówno maszyna jak i pracownik musi wykonać więcej operacji a jak każdy wie czas to pieniądz (a ceny materiału też obecnie radykalnie podskoczyły), pierwsze pytanie klienta dziś brzmi: Ile to będzie kosztować ?/ Dlaczego tak drogo ?

W zasadzie już postanowiłem że na początek będę robił nieco mniejszą platformę do astrofoto opartą na podstawie equatorialnej do montażu widłowego z mniejszym napędem (kółko 160mm 360 zębów). Potem zabiorę się za montaż niemiecki. Platformę jeżeli czas mi pozwoli skończę dziś szkicować i mam nadzieję że w przyszłym tygodniu pójdzie na maszyny.

Pozdrawiam !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
PAPA ale pokażesz te szkice tutaj nie? Big Grin
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
Co to są; obrabiarki CNC ? :Smile
Odpowiedz
Są to generalnie "nowoczesne techniki obróbki skrawaniem" tak sie to generalnie opisuje, a polega to na tym że urządzenie bazowe typu tokarki, frezarki sprzężone są oprogramowaniem z komputerkiem, gdzie maszynie wydajesz polecenie wg np przygotowanego wcześniej rysunku. Tyle wiem bo trochę korzystam z takowych przy produkcji mebli.
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz
;D
(27.02.04, 10:09)emde link napisał(a):Są to generalnie "nowoczesne techniki obróbki skrawaniem" tak sie to generalnie opisuje, a polega to na tym że urządzenie bazowe typu tokarki, frezarki sprzężone są oprogramowaniem z komputerkiem, gdzie maszynie wydajesz polecenie wg np przygotowanego wcześniej rysunku. Tyle wiem bo trochę korzystam z takowych przy produkcji mebli.

Wink Wink

No na przyklad wkładasz do takiej obrabiarki CNC kawałek metalu i
i mowisz (wydajesz polecenie ):

"RÓB MONTAŻ"

i ona słucha i zaczyna robić montaż i po paru godzinach wszystko juz jest gotowe Wink ;D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości