Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Księżyc 12.04
Przyczailiśmy się na zakrycie eta Leo, a że nie mamy w tym temacie doświadczeń to zrobiła się dz/dt<br><br>[Obrazek: moonleo1.jpg]<br><br>zakleliśmy szpetnie i pstrykneliśmy jeszcze jednego Moona.<br><br>[Obrazek: moon.jpg]<br><br>
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10&quot;, MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
No ja tez popstrykalem ksiezyc. To pierwsza proba z ccd i to w bardzo slabych warunkach. Jakas taka mgielka wisiala co strasznie "rozmiekczylo" obraz.<br><br>[Obrazek: moon1.jpg]<br>[Obrazek: moon2.jpg]<br>[Obrazek: moon3.jpg]<br>[Obrazek: moon4.jpg]<br>[Obrazek: moon5.jpg]<br>[Obrazek: moon6.jpg]<br>[Obrazek: moon7.jpg]<br>
Odpowiedz
Adam zobacz tego Plato<br><br>[Obrazek: Lunar2F30.JPG]<br><br>ilość kraterów, które są widoczne w Plato jest dobrym testem na rozdzielczość.<br>Jak ktoś by chciał więcej na te temat poczytać to zdjęcie pochodzi ze strony<br><br>http://voltaire.csun.edu/roland/lunar30.html<br><br>tam można odnaleźć artykuł na ten temat klikając return
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10&quot;, MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
Przeczytalem ten artykul. Wiedz raczej przydatna.<br>Pamietac tylko trzeba, ze na widoczna ilosc szczegolow wplywa przede wszystkim faza ksiezyca. Dlatego wszystkie porownania musza byc z tego samego "wieku".<br><br>U ciebie np widze te 2 kratery w srodku. A u niego dopiero na tym najlepszym zdjeciu (f30). Zauwazmy, ze ma tez troche lepsza kamerke niz te nasze "pro".<br>Obraz widziany naszym okiem jest o wiele, wiele bardziej szczegolowy. Dlatego tu juz sam sprzet ccd duzo zmienia. Musze potestowac jeszcze jakies tradycyjne techniki (niecyfrowe).<br><br>Ale platu trzeba "strzelic". Porownamy z tym macherem Wink
Odpowiedz
[Obrazek: Picture126.jpg]
Odpowiedz
Za duży Księżyc, więc na opis miejsca zabrakło.<br>12 kwietnia , Meade 10" ognisko główne, Logitech, pojedyńcza klatka bez obróbki.
Odpowiedz
Widzę, że jak się z bliska przyjrzeć Księżycowi to wiele widać. Szkoda, że ja nie mogę podejść na taką odległość Wink. Brawo.
Odpowiedz
Leszek ide poszukac piotrka....<br>dalej bedziemy plakac w poduszke Smile
Odpowiedz
A ja mam na razie takie coś - z U13:<br><br>[Obrazek: kopernik.jpg]<br><br>[Obrazek: gassendi.jpg]
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
W Jachrance byłem pozytywnie zaskoczony teleskopem<br>U typu Cassegrain (150mm). Te zdjęcia dobrze świadczą<br>o optyce U i Tobie też. Ja tylko naciskałem klawisz.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości