Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O ślimacznicy ze źródła
LUDZIE!!!
...a szczególnie panie P., po co tyle hałasu o dwa mosiężne kółka??
Po pierwsze nie jestem żadnym producentem.
Po drugie primo, za nacinanie ślimacznic zabrałem się z konieczności, bo nie stać mnie było na głowicę z Krakowa. Tongue
Gwoli wyjaśnienia, ślimacznice nacinane są frezem ślimakowym na frezarce obwiedniowej, a trójkątny kształt zębów i podział metryczny dobrane zostały celowo, żeby uprościć wykonanie napędu przez amatora. Jeśli ktoś chce, może dorobić odpowiedni szlifowany ślimak.
Jakoś nie widziałem, żeby ktoś na forum kwestionował jakość ślimacznic wykonywanych dwufazowo, z pociągiem frezem nacinającym. Może dlatego, że to daleko i odpowiednio drogo.
Jeśli ma ktoś chęć i możliwości pomiarowe, chętnie dostarczę jakiś "krążek", Uważam, że nie mam się czego wstydzić.
Januszu, "ci panowie" nie robią mechaniki ani dla U..., zapewne nie będą robili i dla P..., bo nawet nie mają tokarni. Jeśli trzeba kółka toczy znajomy tokarz.
Pozdrawiam Wszystkich!

Maciej
okulary +3d, TN200/1000 na widełkach+GOTO, lornetka teatralna :-)
Odpowiedz
Pozdrawiam i ja Panie Macieju i witam w klubie konstruktorów oraz na forum astronomicznym.
Dyskusja trochę się nam wymknęła z pod kontroli ale już się uspokoiła i merytorycznie rozmawiamy o konkretach i zastosowaniach do tych przykładowych kółek 8)

Jak zwykle Astronomiczne pozdrowienia od Astropozdrówko 8)
Odpowiedz
Janusz - tak tylko pisze po kolezensku Wink

Jakby co to wiem gdzie jest tania wazelina techniczna o zwieksznoej smarnosci i dobrej przyczepnosci do podloza. Gdybys czasem Ci zabrakło to daj cynk podam namiary. Smile

Pozdrawiam ATM'owo

Michu
Odpowiedz
Swoją wazelinkę w beczce zostaw sobie do ... no wiesz może Ci się jeszcze przyda a do ślimacznic i slimaków polecam o wiele lepsze smary molibdenowe lub teflonowe o specjnie dobranym składzie 8)
Odpowiedz
Stary, w beczce to ja mam MIÓD na zime do jedzenia, a tam gdzie jeszcze myslisz ze miod moge miec to od razu mowie ze tam go nie ma bo o higiene dbam Smile

Co do wazeliny to napisalem juz ci (po koleznsku) ze moge podac namiary ( adres hurtowni) jakbys potrzebowal Smile i moja rola i oferta pomocy tutaj sie konczy. No wiesz my przyjaciele niedziwedz i zajac musimy sobie czasem jakos pomagac w tym lesie nie ? Wink
-----------------------------

dodane:

A zmieniajac nieco temat - podaj konkretnie jakiego smaru (firma, nazwa, typ..etc) uzywasz do slimacznic ja podam jakiego ja uzywam ( i tak mialem zamiar rozwinac taki watek w tym dziale). Moze wymienimy sie doswiadczeniami a przy okazji reszta astromajsterkowiczow skorzysta !
Odpowiedz
PANOWIE :o
[Obrazek: bear3.gif]
Odpowiedz
Michu kochany jesteś :-* ale podziękuję mimo wszystko za następną niedzwiedzią przysługę, wiemy jak zwykle wychodzi zajączek po tych kawałach z niedźwiedziem Tongue

Ps. Bądź łaskaw się odstosunkować bo to już staje się niesmaczne :-\
Odpowiedz
(12.02.04, 19:56)Janusz_ P. link napisał(a):Michu kochany jesteś :-* ale podziękuję mimo wszystko za następną niedzwiedzią przysługę, wiemy jak zwykle wychodzi zajączek po tych kawałach z niedźwiedziem Tongue

Ps. Bądź łaskaw się odstosunkować bo to już staje się niesmaczne :-\

Widzisz stary przyjacielu Smile

Jak mi nie dawno pisales masz wyrazne powody zeby w tym lesie przebywac ! tak i ja mam powody aby z miejsca gdzie mi dobrze i gdzie mam przyjacioł nigdzie sie nie ruszać. Tak jak ty nie dawno mnie przkonywałeś ze w imie spokoju w lesie trzeba cię znosić jakim jesteś, tak ty znoś to jakim jestem ja. Wynika stad moj drogi przyjacielu, ze raczej sie od ciebie nie odstosunkuje bo obaj zyjemy w tym samym lesie i za daleko od siebie nigdy nie mamy mozliwosci odejść. I jak sam widzisz zawsze przychodzi nam sie predzej czy pozniej przy tej czy innej okazji spotkac. Tak ze widzisz stary parzyjacielu jak jest...Smile
--------------------------------------------------
ps

Ponawiam pytanie nt smarów:

Jakiego konkretnie smaru (firma, nazwa, typ..etc) uzywasz do slimacznic (ja podam Ci jakiego ja uzywam i tak mialem zamiar rozwinac taki watek w tym dziale). Moze wymienimy sie doswiadczeniami a przy okazji reszta astromajsterkowiczow skorzysta !
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości