Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obróbka astrofoto
Ja wolę ciemniejszego Jova...

[Obrazek: finale_jovan.JPG]

Jerzy Łukasiewicz Takie tam szkiełka...
Odpowiedz
Świetnie jureq, gdzieś ty się ze swoimi zdolnościami dotąd ukrywał ???

Smile Smile Smile
Celestron C14, Vesta, etc.
Odpowiedz
Nieśmiało przypominam - by to co robimy nie vyło tylko zabawą i popisówką "ja umiem więcej" - Panowie, podawajcie przepisy swojego sukcesu!
Jurek, Twój jowisz jest super - ale w jaki sposób tak wyciągnąłeś WCP? Działając selektywnie tylko na nią?
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz
Cała 3-ka i jade do domu:

[Obrazek: JOW1.jpg]
[Obrazek: SATU1.jpg]
[Obrazek: SATU.jpg]
[Obrazek: M2.jpg]
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz
Dzięki za przypomnienie zasad Bielack Smile, ponadto w informacji wiodącej wątku można wyskalować monitory (jeśli rzecz jasna ktoś uważa to za niezbędne) ;D

Smile Smile Smile

Odpowiedz
Tu są moje rzeźby

[Obrazek: saturn_alkor.jpg]

Wyznaję zasadę, że fotki powinny byc przedewszystkim miłe dla oka, liczba detali i ostrość ma mniejsze znaczenie (ideałem jest oczywiscie ładna, ostra i szczegółowa fotka Wink). Saturn był powiększony do 150%. Mimo, że w oryginalnym rozmiarze wydawał się, naturalnie, ostrzejszy, to jednak większa wersja jest nieco bardziej efektowna i pozwoliłem go sobie tak zostawić.

[Obrazek: jowisz_alkor.jpg]

Na Jowiszu materiał był mocno przeciętny, najlepiej wyglądał po zmniejszeniu do 75%. Przy 100% szum był jak dla mnie nie do zaakceptowania. Ostrość nieco uciekła, bo nie był mocno przeciągany waveletem, przez co finalnie szumu nie widać. Tak wygląda znacznie ładniej niż zaszumiony, acz większy. Obie foty robione tylko w Registaxie 2.1. (PS nie chce mi się zainstalować na kompie >Sad)

pozdro

PS. zabawa przednia - dobry pomysł Alkor Smile
PS.2 Czy dozwolone jest komentowanie zdjęć innych? ;D
Odpowiedz
bez przesady. Myślę, że dosnonale to pokazuje jak różny może być wynik końcowy obrabiając ten sam materiał !

UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Po prostu materiał wyjściowy jest fajny - 14 cali to jest jednak to Smile
Tylko Registax2 - zabawa z gammą (trochę w dół), histogram (red i blue w dół), filtr falkowy (wavelet linear) - trochę eksperymentów.
Odpowiedz
Gratuluję osiągnięć Malek ;D Rzecz jasna komentarze są nie tylko dopuszczalne ale niezbędne, tylko w tonie konstruktywnym - co ew. poprawić, żeby było lepiej, bo wszystkim idzie nieźle, choć różnie, zgodnie z celną uwagą papatkiego ;D

Smile Smile Smile
Odpowiedz
[Obrazek: saturn-finale.JPG]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości