Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obróbka astrofoto
McArti nie drzyj się tak głośno bo mi bębenki w uszach pękają i nie słysze tego co się drzesz!!! Wink
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz
3 x szybcior !
[Obrazek: sat_alkor.jpg]

[Obrazek: jup_alkor.jpg]

[Obrazek: mars_alkor.jpg]

Jowisz wydaje mi się naprawdę przeciętny. Podobne zdjęcia robiłem swoim uniwersałem - choć doskonale zdaje sobie sprawę, że najważniejsze są warunki - tarcza jednaego z księżyców jest kreską co może również sugerować rozkolimowanie teleskopu. Co do reszty to powiem tylko - mało klatek w przeciętnych warunkach, poprostu trzeba mieć do planet zacięcie i farta !

Co do obróbki wole w przypadku śreniej jakości materiału nie szarżować - wyłazi potem full artefaktów.

Pozdrawiam !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
papa a co to za różowa landrynka?? ;D
Odpowiedz
No papatki, znać rękę mistrza. Co do przeciętności materiału to uprzedzałem na wstępie i na razie wolałbym się na ten temat nie wypowiadać - rozszerzę temat, gdy zbierzemy więcej wyników.

Czy "rozmycie" księżyca nie nasuwa Ci innych podejrzeń niż wady optyki ???

Smile Smile Smile
Celestron C14, Vesta, etc.
Odpowiedz
Dałem mu jeszcze po paskach w PeSie!!!

[Obrazek: JOW1.jpg]
Odpowiedz
ano Saturn ma jakiś obrzydliwy żólto-różowy zafarb - wogóle tego nie ruszałem. Ogólnie kolorystyka w feście jest też fartowną sprawą, nie wiem jak było ustawione, ale nie bardzo mi się chce tego ruszać Wink
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Ciągnę Saturniastego i zaraz mu zapodam w pierścionek... 8)
Odpowiedz
Mimo wszystko spróbuj papatki, na pewno dasz sobie z tym zafarbem radę - trzymam kciuki Smile

;D ;D ;D
Celestron C14, Vesta, etc.
Odpowiedz
Alkor nie wytrzymałem... :'(

[Obrazek: SATU.jpg]
Odpowiedz
Każdy z nas ma innego Władce Pierścieni! :o
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości