Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przejsćie wenus
To akurat słyszałem od człowieka który dowiedziawszy sie jakie są moje zainteresowania chciał dopowiedzieć coś w temacie. Tak zrozumiał podaną gdzieś informację. :-\
Odpowiedz
(07.02.04, 17:48)Lukasz Wojtyniak link napisał(a):[quote author=HAMAL link=board=3;threadid=2537;start=0#msg37401 date=1076159892]
Chłopaki, a słyszeliście że w tym roku będzie zaćmienie Słońca przez Wenus ;D ;)
HEHEHE załorze się że to słyszałeś w TV czy w radiu ;)Oni takie pierdoły często gadają, dzisiaj słyszałem jakąś bzdure w faktach RMF FM, ale już nie wiem o co chodziło.
Np. w Polsce mamy tylko jeden rój meteorów rocznie. 10 minutek pomówią ogólnikami o Perseidach i koniec. Polskie media... ??? :( :-[
[/quote]

RMF :)))? ...na pohybel
Mam w pracy radio ktore nic innego nie odbiera wiec z koniecznosci slucham tych bzdur..
Slyszalem juz o roju kwadrydow, o majacym "przeleciec za chwile" calym roju ursydow, procz tego pare innych rzeczy ktorych nie pamietam ;)
3 dni temu sie dowiedzialem z radia ze Hematyt to pierwiastek :))

Pozdroowki ;)
52 25' 22'' N  20 44' 14'' E Sprzet i srodki: Spiwor zielony.. Oczy szaro-niebieskie (uzywane), Lornetka Everest 12x60WA (czarna ;&gtWink, Uniwersal nr 5 (jako wieszak na lornetke), Uniwersal nr 2 (ciezko na nim cos powiesic)   Smile
Odpowiedz
(08.02.04, 02:03)Brahi link napisał(a):RMF Smile))? ...na pohybel
Mam w pracy radio ktore nic innego nie odbiera wiec z koniecznosci slucham tych bzdur..
Slyszalem juz o roju kwadrydow, o majacym "przeleciec za chwile" calym roju ursydow, procz tego pare innych rzeczy ktorych nie pamietam Wink
3 dni temu sie dowiedzialem z radia ze Hematyt to pierwiastek Smile)
Ja ciagle slysze w RMFie o rojach meteorytow Smile
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz
No ja raczej słucham jedynki, chociaż RMF też bardzo żadko, zwłaszcza wieczorami i prawie nic o meteorach. Ale jak już powiedzą coś to każdy kto ma o tym jakieś pojęcie od razu wykryje ich błędy, więc może i lepiej że tego nie słysze bo szkoda nerwów.
Pozdrawiam Łukasz Wojtyniak Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne www.poa.com.pl www.informatyka.poa.com.pl Zjawiska LIVE [Obrazek: button_poa.jpg]
Odpowiedz
Ależ oni mieli rację, będzie zaćmienie Słoneczka przez Wenus i to "mocno" obrączkowe a że można to nazwać też przejściem na tle jego tarczy to już inna sprawa i kwestia nomenklatury jak w przypadku przejścia Księżyca na tle tarczy Słońca zwanym zaćmieniem choć typ zjawiska zaiste identyczny jest w obu przypadkach 8)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości