Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cyfrowy aparat+lornetka=deep space?
Popieram Bartolo.  Po jednej nocy z Nikonem 4500 - ponoć sprzętem idealnym do astro, poddałem się.  Web kamerka za PLN 400,- da znacznie lepsze wyniki.  Do DS i tak cyfrówki się nie nadadzą, bo dłuższe czasy naświetlania są nierealne.  <br>Zatem lepiej kupić cyfrówkę do normalnych zdjęć dziennych, a czasami coś tam w nocy próbować.
Odpowiedz
Nadadzą się nadadzą do DS ale te droższe i lepsze do astrofoto z wymiennymi obiektywami, popatrz trochę po ciekawych galeriach a zobaczysz choćby wyniki z D-60  ;D ;D ;D w połączeniu z 85 czy 100mm apo jak choćby twoje działko ;D ;D ;D
Odpowiedz
Papatki wspominał o tym Canonie.  Ala podobnie jak on, mam mieszane uczucia.  <br>Są dwie szkoły: falenicka i otwocka.  Ja z tej otwockiej - Nikon forever.
Odpowiedz
Ja też wolę Nikona z przekonania ale jeśli Canon wypuścił na rynek lepszy dla nas model D-60 to wielki plus dla niego za to, ineresuje mnie głównie jakość a nie sentyment do firmy x lub y Smile Big Grin ;D
Odpowiedz
Wszystko prawda Januszu, ale... No właśnie są jeszcze inne ale...: parę obiektywów do nikona, tradycje rodzinne itp Undecided
Odpowiedz
Cytat:...ale jeśli Canon wypuścił na rynek lepszy dla nas model D-60 to wielki plus dla niego za to, ineresuje mnie głównie jakość a nie sentyment do firmy x lub y Smile Big Grin ;D
<br><br>D60 - Tego modelu Canon juz nie produkuje! Mają nowego!<br>
Odpowiedz
to też się dowiedziałem i również była to znacząca informacja.  <br>Dla chętnych jest to jednak dobra wiadomość, bo cena leci na łeb.  Już na jakieś 6K można łyknąć, a w Adoramie (NY) proponowali mi za $1.4K
Odpowiedz
Cytat: a w Adoramie (NY) proponowali mi za $1.4K
<br><br>Oj, to chyba byś się dał naciągnąć. Mnie proponowali nowego D10 za 1450 USD ;D<br><br>
Odpowiedz
to wszystko to elektronika.  Leci na łeb podobnie jak komputery.  Poczekajmy jesczcze trochę.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości