Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mam mam :-) GOTO
(28.01.04, 22:02)DaVe link napisał(a):Dodam tylko że cena (parametr wtórnyWink jest zdecydowanie atrakcyjniejsza niż zestawów Meada (...)

hello
to ja moze poprosze cennik polskiego rozwiazania...
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Cytat:
Co Ty prowizję od Meade'a dostajesz?

Tak Oskar, prowizje z Ebaya, z Western Union, z Meade a takze od Tepsy za spowodanie wzrostu ruchu na laczach internetowych a wszystko w kwocie jaką ty z przyjaciolmi otrzymujesz za promocje goto-pl Wink

Be real Oskar, chyba nie sadzisz, ze moglybm w tak kretacki sposob probowac zarabiac ? Wszystko co robie na forum robie bezinteresownie- bo chce tym dawac dobry przyklad innym. To ze sklaniam sie akurat do tego a nie innego typu systemu goto wynika stad, ze podoba mi sie jego pomysl, realizacja oraz powszechnosc tego pomyslu a takze cena jaka przychodzi zaplacic za calosc w odroznieniu do innych rozwiazan tego typu. Poza tym wszystkim, lubie tez troche majsterkowac wiec dodatkowy czelendż z montazem daja mi po prostu satyfakcje ze cos samemu udalo mi sie zbudowac Smile
Odpowiedz
No przecież wiesz, że żartowałem Wink. Ja jednak myślę, że rozwiązania z zagranicy mają tę jedną wadę, że trudno jest realizować gwarancję. Dlatego warto korzystać z krajowych dostawców, których można kontrolować i którzy mają świadomość, że jeśli nie będą trzymać jakości to poczytają o tym na forum (forach).
Oskar
Odpowiedz
(30.01.04, 22:56)Oskar link napisał(a):No przecież wiesz, że żartowałem Wink. Ja jednak myślę, że rozwiązania z zagranicy mają tę jedną wadę, że trudno jest realizować gwarancję. Dlatego warto korzystać z krajowych dostawców, których można kontrolować i którzy mają świadomość, że jeśli nie będą trzymać jakości to poczytają o tym na forum (forach).

gdy dostawcy nie trzymaja jakosci to poczytac mozna o nich na forach niezaleznie z jakiego kraju pochodza. Jesli idzie o gwarancje Meade to poki co trzeba sie nabiegac na poczte i wysylac tam skad sie kupilo. Podobnie jak z goto-pl tyle, ze wysylka wiecej kosztuje i pewnie dluzej czeka sie na jej odbior. Moze nasze wejscie do UE zmieni sytuacje. Na szczescie sprzet ten nie jest az tak awaryjny zeby bylo na co narzekac Smile Wszystkie przypadki powaznych awarii znam z forum Roboscope i opieraly sie glownie na uszkodzeniach mechanicznych spowodowanych przez samych uzytkownikow. Reszta to raczej tylko kolejne zmiany firmware systemu meade goto, ktore sie robi samodzielnie i bardzo prosto. Smile
Odpowiedz
BTW:
dzisiaj zamowilem u goscia (u ktorego kupilem montaz) dwa silniki i dwa kola zebate. Chce zrobic elektronicznego fokusera do mojego MTO :-P Wszystko juz przemyslane - teraz tylko czekac 8->

calosc 19,95 USD :-P

Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
(31.01.04, 19:08)PJan link napisał(a):BTW:
dzisiaj zamowilem u goscia (u ktorego kupilem montaz) dwa silniki i dwa kola zebate. Chce zrobic elektronicznego fokusera do mojego MTO :-P Wszystko juz przemyslane - teraz tylko czekac 8->

calosc 19,95 USD :-P

ale jakie silnki, jaki masz pomysl na focusera mozna wiedziec ? :o
Odpowiedz
(31.01.04, 20:52)Michu link napisał(a):ale jakie silnki, jaki masz pomysl na focusera mozna wiedziec ? :o

witam
prosty sposob. Do mto podlaczam mieszek makro. W zestawie z montazem dostalem:

1. dwie dodatkowe przekladnie slimakowe
2. pilota do strowania (4 predkosci :-)
3. koncowke do spiecia wszystkiego razem (to co jest na montazu).

U goscia kupuje
1. dwa kola zebate
2. dwa silniki do DS

Dodatkowo kupuje
1. magazynek na 10 paluszkow
2. pudelko plastikowe za zmontowanie baterii i ww koncowki

I teraz prosta robota:
1. do mieszka przyczepiam kolo zebate i przekladnie slimakowa.
2. do przekladni przykrecam silnik
3. calosc spinam jako niezalezny uklad.

W komplecie beda teraz 3 silniki i dwa piloty. Jeden do celowania drugi do ostrzenia... Uda sie!
Odpowiedz
kurcze nie wiem czy cie dobrze zakumalem

ale silnik DS z zestawu #492 a silnik od motofocusera #1240 podpinany w wyjscie aux to chyba nie to samo urzadzenie. Trzeba by to sparwdzic.
Chyba ze to zorbiles wiec moze pisze niepotrzebnie ???
Odpowiedz
(02.02.04, 09:01)Michu link napisał(a):kurcze nie wiem czy cie dobrze zakumalem

ale silnik DS z zestawu #492 a silnik od motofocusera #1240 podpinany w wyjscie aux to chyba nie to samo urzadzenie. Trzeba by to sparwdzic.
Chyba ze to zorbiles wiec moze pisze niepotrzebnie ???

No wlasnie nie silnik motofokusera #1240! Sprawdzalem w sieci - cena mnie nie satysfakcjonuje! Wszystko bedzie dzialalo na silniku z zestawu DS. Wlasnie bylem na gieldzie przy GUS-ie:
1. magazynek na baterie - 5 zł
2. wlacznik - 1,5 zł
3. pudełko - 3 zł

Pokazalabym zdjecia ale nie mam gdzie umiescic fotek Undecided
Pasuje idealnie. Calosc bedzie biegala pieknie.

Sprawdzalem tez czy pod aux mozna podlaczyc silnik DS - zima zupelna - jakas dziwna kominikacja i silnik wariuje!!!
Odpowiedz
Rozumiem ze budujesz motofocuser na silniku z DS z zestawu #492.
Zrozumialem tez ze bedzie on zasilany z zewnetrznego zordla (magazynek z bateriami 10 szt) Teraz ptanie jaki mi sie nasuwa w jaki chcesz tym silnikiem sterowac ? Napisales ju ze przez aux sie nie da wiec co masz zamiar zrobic - zbudowac do tego silnika osobnego pilota ?

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości