Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mam mam :-) GOTO
(23.01.04, 19:26)HAMAL link napisał(a):Mały silnik z dużą przekładnią- Serwo modelarskie za około 50 zł.

No niezupelnie... Na pilocie Meade'a mam sterowanie tez wyciagiem. Zgaduje ze pod wyjscie AUX moze byc podpiety silnik pod wyciag. A prawdopodobnie Twoje rozwiazanie byloby niekompatybilne :-(

Szkoda ze nie ma mozliwosci kupienia silnika od tego zestawu w PL.
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Nie tracie wiary tak szybko. Trzeba poweszyc w sieci, znalezc opis portu AUX w DS'ach i sprobowac cos podpiac wlasnej roboty. Jak zakncze rozpoczete projekty zajme sie i tym Smile
Odpowiedz
(25.01.04, 23:13)Michu link napisał(a):[quote author=Oskar link=board=2;threadid=2438;start=15#msg36085 date=1075065568]
Michu pisząc o 3 go-to zapominasz o użytkownikach go-to robionych przez Leszka Jędrzejewskiego z Wrocławia. Nas jest trzech którzy takie go-to posiadają i myślę, że wszyscy są zadowoleni.

Sorry ale nie bardzo rozumiem.
Ten watek dotyczy seryjnie produkowanego przez firme Meade systemu goto, ktory prostym sposobem mozna sobie adoptowac do wlasnego teleskopu. Dlaczego uwazasz, ze powinienem powiązać to z zupełnie innym systemem goto Leszka i dlaczego akurat w tym wątku ? Możesz rozwinąć, bo ja nie widzę związku między jednym a drugim ? Smile
[/quote]

Jeśli w drugim poście piszesz goto4all to chyba nie zawężałeś tego do Meade'a?
Oskar
Odpowiedz
Cytat:Jeśli w drugim poście piszesz goto4all to chyba nie zawężałeś tego do Meade'a?

no niestety tak, Smile
piszac o goto4all mialem na mysli projekt: www.goto4all.de
ale przynajmniej wyjasnilo sie o co nam chodzi- na szczescie to tylko kwestia nazewnictwa Smile
Odpowiedz
Mimo wszystko będę się upierał, że taki krajowy go-to może stanowić alternatywę dla zagranicznych firm.
Oskar
Odpowiedz
Altetnatywę zapewne Tak i dobre rozszerzenie rynku 8)
Odpowiedz
Dodam tylko że cena (parametr wtórnyWink jest zdecydowanie atrakcyjniejsza niż zestawów Meada . nie ma kłopotów z przesyłkami miedzykrajowymi, cłem , instalacja , itd itd itd Wink
Wszystko GOTOwe jak na tacy !
tylko nas Michu prosze nie gryź za to ze promujemy jeszcze tańsze alternatywy (taki kraj ze kazdy grosz sie liczy :Smile) a w dodatku krajowe (Dobre bo PolskieWink

pozdr
DaVe
Losmandy GM8+300D+..... w realizacji Wink
Odpowiedz
Szkoda tylko ze rozwalacie ten watek malo istotnymi bo ogolnikowymi (moim zdaniem) wtraceniami o zupelnie innym systemie goto. Owszem mozna porownywac, mowic o tym, ze cos jest tansze, lepsze, czy jest alternatywa ..etc, ale trzeba podac najpierw konkrety: cene, jakies wstepne parametry, cechy uzytkowe.. itd, cos na czym mozna oprzec rozmowe. Promowanie, promowaniem a kazdy sobie sam i tak oceni co i jak i wybierze to co mu bardziej odpowiada Smile

Ponizej tego, jest watek gdzie podalem link do wstepnych informacji nt goto Meade i do cen porownawczych innych systemow goto dostepnych na swiecie, http://astro4u.net/yabbse/index.php?boar...eadid=1123 moglibyscie na podstawie tego dolozyc swoje uwagi bylyby bardziej konstruktywnie i moze wypracowalibysmy wspolne zdanie. Smile
Odpowiedz
DaVe, jeśli piszesz o cenie to chciałbym zauważyć, że do tego tańszego zestawu trzeba mieć kompa, a najlepiej jakiegoś przenośnego, a to jest pewien wydatek, niestety
Odpowiedz
(28.01.04, 22:41)Michu link napisał(a):Szkoda tylko ze rozwalacie ten watek malo istotnymi bo ogolnikowymi (moim zdaniem) wtraceniami o zupelnie innym systemie goto.

Co Ty prowizję od Meade'a dostajesz?
Oskar
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości