Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mam mam :-) GOTO
(22.01.04, 13:15)PJan link napisał(a):hmmm,
a moze ma ktos schamet polaczenia kabli. Cos w rodzaju "Polak potrafi".... zbudowac kabelek #506

Nie spotkalem sie, ale to kwestia nie tylko kabla ale i elektroniki
zobacz tu masz taki kabelek rozebrany:

http://24.237.160.4/files/Astronomy/Autostar/506_cable/

pogrzeb w sieci moze cos znajdziesz.
Ja nigdy nie szukalem zbyt szczegolowo niczego nt kabla #506
Odpowiedz
No to sie troszku skomplikowalo Undecided
Trudno.

dzieki za info!
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
(22.01.04, 15:31)PJan link napisał(a):No to sie troszku skomplikowalo Undecided
Trudno.

dzieki za info!

Jaka tam komplikacja zaraz Smile
Masz kawal GOTOwego sprzetu do sterowania wlasnym telepem. Nie musisz nic wymyslac poza adaptacja mechaniczna calosci. Autostar (pilot) jest zaprogramowany firmowo przez co defaultowo ma spora baze (ca. 1200 obiektow) w swojej pamieci. Z ktorych korzystasz od reki. Defaultowo tez masz wycieczki tematycze i w zasadzie 95% tego co siedzi w Autostarach #495 i #497. Poza tym z Autostara sterujesz tez motofocusem o ile tylko zainstalujesz go w wyciagu.

Nie ma nad czym sie rozczulac. Podlaczenie do PC sluzy jednynie do: wprowadzania zmian w bazie autostra lub wysterowaniu calego GOTO z programu zewnetrznego jak np Skymap albo Starry Night. Najpierw zbuduj sobie sprzet moze ktos kabel w miedzy czasie wymysli do samodzielnego zrobienia albo sobie po prostu go kupisz jako nowy.
Odpowiedz
(22.01.04, 15:39)Michu link napisał(a):... Poza tym z Autostara sterujesz tez motofocusem o ile tylko zainstalujesz go w wyciagu.

O ile mialbym silnik. Bo chce korzystac z MTO a niestety 3 silnika juz nie mam :-(
Dali dwa kola zebate ale bez silnika :-( A w polsce na takowy silnik nie ma co liczyc Undecided
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
temat motofocusa bede dopiero przerabial.

Mozna tanio kupic gotowy zestaw Meade #1240 Focus Motor kit ale chyba nie warto bo to podobno tylko silnik i 2 zylowy kabelek. Wiec mozna chyba samamu podpiac sie w odpowiednie miejsce innym silnikiem i dorobic mechanike. NIe znam sczegolow, nie przerabialam jeszcze tematu ale mam takowy zamiar bo projekt podpiecia do synty jest gotowy do pobrania na Roboscope
Odpowiedz
(22.01.04, 09:28)Michu link napisał(a):[quote author=Adam Sz link=board=2;threadid=2438;start=0#msg35618 date=1074759877]
te białe kółka zębate to z plastiku ? nie wygladają zbyt ciekawie.

Cała wew. przekładnia silnika jest plastikowa.
Ma przelozenie bodjaze 1:198.
Ciekawie to moze i nie wyglada ale dziala bardzo sprawnie.

[Obrazek: Meade-ds-motor1.JPG]

W chwili obecnej gruba ROBOSCOPE prowadzi projekt wykorzystania oryginalnej elktroniki i zastapienia wiekszym silnikiem tego ktory jest oryginalnie montowany w silnikach zestawu DS. Planowane jest tez wykorzystanie nowego motoreduktora (zastapi przek, plastikowe) i nowego enkodera.
Poki co mamy to co mamy ale i tak nie jest zle
zobacz do jakich sprzetow ludzie zaadoptowali ten zestaw !:

http://bedair.org/ScopeStuff.html
http://24.237.160.4/files/Astronomy/Auto...nversions/

[/quote]

Plastikowe przekładnie może i nie wygladają poważnie ale jeśli są odpowiedniej klasy dokładności i wykonane z odpowiedniego materiału to dokładnie pracują jak metalowe i są o wiele cichsze w pracy co jest nie bagatelną zaletą 8)
Odpowiedz
Cytat:O ile mialbym silnik. Bo chce korzystac z MTO a niestety 3 silnika juz nie mam :-(
Dali dwa kola zebate ale bez silnika :-( A w polsce na takowy silnik nie ma co liczyc Undecided

Mały silnik z dużą przekładnią- Serwo modelarskie za około 50 zł.
Odpowiedz
Ktoś tymi zestawami handluje w Polsce??????
Odpowiedz
Michu pisząc o 3 go-to zapominasz o użytkownikach go-to robionych przez Leszka Jędrzejewskiego z Wrocławia. Nas jest trzech którzy takie go-to posiadają i myślę, że wszyscy są zadowoleni.
Oskar
Odpowiedz
(25.01.04, 22:19)Oskar link napisał(a):Michu pisząc o 3 go-to zapominasz o użytkownikach go-to robionych przez Leszka Jędrzejewskiego z Wrocławia. Nas jest trzech którzy takie go-to posiadają i myślę, że wszyscy są zadowoleni.

Sorry ale nie bardzo rozumiem.
Ten watek dotyczy seryjnie produkowanego przez firme Meade systemu goto, ktory prostym sposobem mozna sobie adoptowac do wlasnego teleskopu. Dlaczego uwazasz, ze powinienem powiązać to z zupełnie innym systemem goto Leszka i dlaczego akurat w tym wątku ? Możesz rozwinąć, bo ja nie widzę związku między jednym a drugim ? Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości