Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mars PathFinder i Viking 1 widziane przez MGS
hehe, wystarczyło rozdzielczości aby zobaczyć Pathfindera i Vikinga 1 z orbity ;D

zdjęcie: tutaj
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
niesamowite, nie wiem czemu ale mnie takie rzeczy chwytają za serducho Smile Smile Smile
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
skoro MRO (Mars Reconesanse Orbiter), który zostanie wystrzelony w sierpniu 2005 będzie mógł robić zdjęcia powierzchni Marsa z rozdzielczością 30cm to zobaczymy i Sojournera, a i pewnie da się jakoś rozróżnić płatki baterii słonecznych PathFindera ;D
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
A przy odrobinie szczęścia może uda się znaleźć Beagle'a.
Już chyba po nim :'(

Wojtek
Odpowiedz
ja nie wiem, ale nic tam nie widze oprocz interpolowanego szumu Wink

Pozdrawiam
konrad L
Canon 300d + Cosina 100mm f3.5 http://foto.2.pl
Odpowiedz
Istotnie widoczność nie odpowiada jej definicji w warunkach ziemskich, ale z drugiej strony coś tam widmowo majaczy.
Celestron C14, Vesta, etc.
Odpowiedz
(22.01.04, 20:24)Alkor link napisał(a):Istotnie widoczność nie odpowiada jej definicji w warunkach ziemskich, ale z drugiej strony coś tam widmowo majaczy.

trakie małe pytanie: czy mógłbyś sprecyzować o co chodzi w: "widoczność nie odpowiada jej definicji w warunkach ziemskich" ??
Odpowiedz
Widoczność jest pochodną widzialności, a tę - w przypadku widzialności dziennej - definiuje się jako największą odległość, z której można dostrzec i rozpoznać czarny przedmiot odpowiednich rozmiarów. Dla widzialności nocnej chodzi o sytuację niemal identyczną, bo przyjmuje się w jej definicji podniesienie ogólnego oświetlenia do poziomu odpowiadającego porze dziennej.

Ja zrozumiałem post Alkora w ten sposób, że o ile coś tam można od biedy dostrzec, to z pewnością nie można tego ROZPOZNAć.

Zdolność rozdzielcza i widzialność sę w pewnym sensie definiowane bardzo podobnie.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Dzięki El Capitano za światną wykładnię - nigdy bym tego lepiej nie sformułował.
Celestron C14, Vesta, etc.
Odpowiedz
chyba nikt się nie spodziewał zobaczyć napisu na nalepce na Sojournerze ??
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości