Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdjęcia supernowych 18cm refr. i CCD?
Na stronie http://www.aerith.net/ jest mnóstwo zdjęć m.in. supernowych robionych 18 cm f.5.5 reflektorem z kamerą CCD MUTOH CV-16II. <br>Uchwycone są nawet supernowe o jasności 16-17mag przy czasie naświetlania do 1min.<br>Czy standardowo uzyskuje sie taki objekty za pomocą takiej wielkości teleskopu czy też to egzemplarz CCD jest taki niezwykły?<br>A jak się mają do tego standardowe kamerki używane przez forumowiczów?
pozdrawiam
Odpowiedz
A czy to nie jest dobra WEB camerka przypadkiem bo skala spora a wycinek nieba za każdym razem nie wielki ???
Odpowiedz
Chyba Januszu to nie jest webcam bo zainstalowali w tym MUTOH-u przetwornik 1536x1024 pixele KAF-1600 Kodaka :o
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10&quot;, MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
A szkoda bo miałem nadzieję że jednak jest to japoński Web :'( :'( :'(
Odpowiedz
Bez problemu!<br><br>Moja kamerka MX7C (QE = 40%, pixele 8,4um) dla 35min (105 x 20s) dała 19,5m na Newtonie 20cm.<br><br>Zakładając większą czułość kamer BW (QE =~ 70%) i skrócenie czasu ekspozycji do 1 min powinno być około 16 - 17m. <br><br>Ja składając krótkie ekspocycje tracę sporo na szumy odczytu, jedna 60s ekspozycja > 3 x 20s ekspozycji, gdybym mogl zrobic 17 x 2min zasieg bylby pewnie o 1m lepszy.<br><br>Webcamy (szczegolnie CMOS) mogą mieć zbyt niską czulosc chipu i za male pixele (nie chodzi tu o skale obrazu a o ilosc swiatla ktora na jeden pixel przypada).<br><br>Pozdrawiam,<br><br>Pawel<br><br>P.S. tzn. bez problemu o ile montaz poprowadzi teleskop z odpowiednia precyzjaw czasie ekspozycji, tu zaczynaja sie schody.  ;D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości