Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MER-A SPIRIT
(03.01.04, 20:01)Bartolo link napisał(a):1) ani jedni nie potrafili dobrze wymówić nazwy komety - no do jasnej ciasnej w PDFach przygotowanych dla prasy i serwisów informacyjnych przez NASA jest w nawiasie wymowa, ale wszyscy czytają "Łajld dwa" zamiast "Wilt dwa" ("Vilt two")

No właśnie dzisiaj Pani z TV2 przeczytała 'łajld dwa' Smile A Ty Bartolo skad wiesz o tych PDFach ? Big Grin Big Grin
Odpowiedz
Witam,

jest godzina 5:37, własnie "Spirit" pomyśłnie wylądował na Marsie i przesłal sygnał już po lądowaniu Big Grin Big Grin Big Grin

Hermes
Odpowiedz
tak, tak, to było dobre rozwiązanie iść spać i rano obejrzeć dobrą wiadomość ;D

właśnie nad lądowiskiem przelatuje Odyssey, poczekam na zdjęcie (zdaje się, że jest kilka procent szans, że Spirit wylądował na głównym z czterech boków lądownika i przez to szybciej się rozłożył, jak wylądował na innym boku, to trzeba będzie poczekać trochę dłużej)
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Mamma mia, wylądował jednak na podstawie lądownika, jak PathFinder! Prawdopodobieństwo jak 1:4
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
obudziłem się na najlepsze... sciągają 24Mbitów danych od Odyssey, pewnie za kilka minut będą obrazki ;D
Odpowiedz
ja pier*** ale fajne fotki... i dużo!!!! narazie na NASA TV, niech żałuje ten kto tego nie oglądał LIVE ;D ;D ;D ;D ;D ja jestem w niebo wzięty!
Odpowiedz
mało kamieni tam, pewnie to dno jeziora ;D

Odpowiedz
Poszedlem spac o 4:30 bo nie doczekalem Smile Teraz szybko linki....
Czyli sie udalo?

Pozdrawiam
Konrad L
Canon 300d + Cosina 100mm f3.5 http://foto.2.pl
Odpowiedz
wlacz sobie TV, jakis typ gada o ladowaniu

http://spaceflight.nasa.gov/realdata/nasatv/
Odpowiedz
pierwsze fotki z NASA TV są tutaj: http://www.spaceflightnow.com

pierwsza fotka jaka się pojawiła to było miniaturowe zdjęcie obiektu kalibracyjnego, potem pokolei wyskakiwały na ekranie zdjęcia z mini-kamer łazika, na których było widać lądownik, a potem zaczęły wyskakiwać jak grzyby po deszczu zdjęcia powierzchni, na sam koniec zaczęły wylatywać już posklejane panoramy
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości