Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Merkury odleciał - Księżyc przyleciał
No to wznowię wczorajszy wątek, który też wcięło:

Jak juz się Merkury skończył to pstryknąłem Księżyc. Ciepłe powietrze przeszkadzało, ale jedno takie wyszło.

[Obrazek: Moon07_05_2003.jpg]

Dziś duzo gorzej widać.
Odpowiedz
A ja zaczynam chorować na kamerkę z większym polem widzenia. I kolorem jakimś "normalnie-naturalnym". Taki kawałek wykroiłem:<br>[Obrazek: moon_08.05.03_20h56m.jpg]<br>Trzeba się spieszyć z tymi fotkami, bo chłopaki na Hajdparku sprzedają planetę za planetą i może być problem. Jak już któryś kupi Księżyc i w oczy zaświeci kwitem własności - to co wtedy? <br>Chyba będziemy za paparazzich robić - cudze planetki fotografować ;D
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz
Cytat:Trzeba się spieszyć z tymi fotkami, bo chłopaki na Hajdparku sprzedają planetę za planetą i może być problem. Jak już któryś kupi Księżyc i w oczy zaświeci kwitem własności - to co wtedy? <br>Chyba będziemy za paparazzich robić - cudze planetki fotografować ;D
<br><br>Mnie to wszystko wydaje się NIELEGALNE! Patrzyłem dziś na Księżyc i żadnej tabliczki z napisem:<br>"NO TRESPASSING" czy "PRIVATE" jeszcze nie widziałem. I mam nadzieję, że tak zostanie.<br>
Odpowiedz
Tomek - to jest poważna sprawa.<br>Bierz pod uwagę, że taka tabliczka jest w sumie niewielka - a Ty masz tylko MTO! Trzeba by Tura zapytać o te tablice - zaczynam się niepokoić...<br>
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz
Poczekaj chwilke. Przykręcę Barlowa x2 i zobaczę.<br><br>I proszę nie pisz więcej: "tylko MTO". Kuba ma "tylko" ETX'a ;D<br>A że sprawa poważna to wiem. Myślę, że Oskar powinien się wypowiedzieć.
Odpowiedz
Dla jasności - pisząc "tylko MTO" miałem na myśli tylko i wyłącznie jego niewielką średnicę (i z tego wynikającą zdolność rozdzielczą) - nie miałem zamiaru nikogo urazić. Zwróć proszę uwagę, że napisałem MTO dużymi literami, gdyż jest mi wiadomym, że sprzęt to zacny.<br> ;D<br>PS.<br>Trzeba Kuby zapytać czy swoim cyt. "bzykadełkiem" widzi te tablice. Jeśli nie, to...<br>
Odpowiedz
Sam juz nie wiem. Z barlowem x2 to mam wrażenie, że jakies tablice widać.  >Sad
Odpowiedz
Togal<br>Pozwolilem sobie wziac Twoje zdjecie i chialem zapytac  wszystkich czy nie moglibysmy przy okazji takich zdjec podpowiadac ile km maja poszczegolne kratery...<br><br>Tu jest przyklad - ciekaw jestem ile km maja te kratery???<br><br>[Obrazek: 24985246.jpg]
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48&quot; N, 48° 05' 26&quot; E LX200 10&quot; + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
No ciekawe ile???!! .To jest bardzo dobry pomysł z tymi  "km". No i jak można to jeszcze nazwe!!<br><br>Pozdrawim Piotrek Smile
Odpowiedz
Od dołu do góry:<br>1. Theophilus - 100km (1), 110 (2)<br>2. Arago - 26km (2)<br>3. Ross - 24km (2)<br>4. Dawes - 18km (2)<br><br>Źródło: Fotograficzny atlas Księżyca J. Cooka (1) i Atlas Układu Słonecznego NASA (2)
Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości