Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saturn 22.11 Mewlon
Witam

Pierwsze podejście do Saturna Mewlonem 210, niestety zrobiłem za mało klatek avi co spowodowało po obróbce spory szum.
Seing 5/10 wymuszał zrobienie dużej ilości materiału żeby było z czego wybierać.
W sumie użyłem ok. 100 kl Toucam 740, Registax2

[Obrazek: satmewl2211max.jpg]
Odpowiedz
Czyli zaczęło się Smile

No, Waldek już na tym zdjęciu widać ułamek tego co jeszcze będzie mo zna wycisnąć z tego teleskopu. Faktycznie seeing kiepski.

Mam nadzieję, ze powalczę z Tobą moja 140ką Smile

Przemas
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
No, Przemas - moje spóźnione gratulacje.
Narazie życzę tobie EQ5 na solidnym drewnianym trójnogu, do wizual powinno starczyć.
Co do zdięć to możesz powalczyć z FS-128, Większej apretury jeśli chodzi o szczegół nie przeskoczysz, natomiast wizualnie większość obserwacji prowadze refraktorem , znacznie częściej lepsze widoki ze wzgl na przeciętny seing. Ale jak pogoda pozwoli to Mewlon może zaskoczyć.
W każdym razie refraktor o rozmiarze ok. 5 cali to najbardziej uniwersalny sprzęt .
Odpowiedz
No Waldek - jest git, będzie wypas przy ultra-seeingu. Jak się taki nadarzy, to wal do Mirka i mnie, żebyśmy byli przy historycznym rzeźbieniu najlepszego Saturna w Polsce Wink
Odpowiedz
Waldek, robiłeś jakiś resampling, czy to orginalne rozmiary?
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz
Z barlowem 2x to ogniskową miał prawie 5m więc myslę, że rozmiar jest oryginalny.
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10", MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości