Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Słyszalny" meteor
(22.11.03, 19:26)Wojtek Koznowski link napisał(a):Bo meteor lecąc wytwarza fale radiowe o częstotliwości akustycznej... i właśnie te fale mogą być przetworzone na dźwięk przez przewodnik który przez przypadek znajduje się koło obserwatora.
Cokolwiek ten meteor wytworzył, musiały by to być fale zmodulowane sygnałem o częstotl. akustycznych. Na dodatek to wszystko musiałoby sie zaindukowac i poddać detekcji w naszym organiźmie. Kiedyś czytałem o gościu, który mając jakiś kawałek złomu w głowie z czasów wojny, odbierał co silniejsze stacje radiowe. Nie jestem tylko pewien ile w tym prawdy.

P.S. Też mi się raz wydawało, że słyszę świst lecącego bolidu. Sugestia jakaś czy co? Piszcie o swoich doświadczeniach bo to ciekawy temat.
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz
Czy ktoś gdzieś słyszał na własne "uszy" jakiegoś Perseida? Tyle tego było, aż jestem bardzo ciekaw. Mi od tamtej sytuacji nie udało się ponownie "usłyszeć".
Odpowiedz
(24.11.03, 18:26)PiotrPe link napisał(a):Kiedyś czytałem o gościu, który mając jakiś kawałek złomu w głowie z czasów wojny, odbierał co silniejsze stacje radiowe. Nie jestem tylko pewien ile w tym prawdy.

O podobnym gościu, jesli nie o tym samym, mówili parę lat temu w takim programie "Nie do wiary" na TVN. Kolo twierdził, że słyszy rozmowy pilotów samolotów. Nawet pokazywał jak to robi. Podnosił do góry rozłożone dłonie jak anteny sond marsjańskich i "dostrajał się" do częstotliwości. Krótko mówiąc oszołom - bo niby na co mu te dłonie? A w ogóle to ten program jest kopnięty w kuper.

Swoją drogą to czasem słyszymy dziwne piski, albo szumy - jak jest cicho. Tylko skąd się to bierze? Ciśnienie w uchu wewnętrznym, czy jakiś ciemny prąd w mózgowych zwojach, a może właśnie jakieś "elektrofony".
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
zeby go uslyszec to praktycznie musial by spasc na ziemie, a tak spala sie na wysokosci powiedzmy 80km i ciezko by bylo cokolwiek uslyszec. Sorry za polskie litery ale jak naciskam jakas polska litere to komputer wydaje jakis dziwny dzwiek. Pewnie cos nacisnalem i nie wiem co.
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10", MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
(12.08.04, 19:46)Mirek_Krasnowski link napisał(a):zeby go uslyszec to praktycznie musial by spasc na ziemie, a tak spala sie na wysokosci powiedzmy 80km i ciezko by bylo cokolwiek uslyszec.

To tak na logikę. ale ten artykuł podany przez Wojtka jest dość ciekawy:
http://science.nasa.gov/headlines/y2001/ast26nov_1.htm

(12.08.04, 19:46)Mirek_Krasnowski link napisał(a):Sorry za polskie litery ale jak naciskam jakas polska litere to komputer wydaje jakis dziwny dzwiek. Pewnie cos nacisnalem i nie wiem co.

Spróbuj Ctrl+Alt+F1, albo trzaskaj całymi dłońmi po klawiaturze, mi pomaga w podobnych sytuacjach Wink
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
(12.08.04, 19:45)Bartolo link napisał(a):O podobnym gościu, jesli nie o tym samym, mówili parę lat temu w takim programie "Nie do wiary" na TVN. Kolo twierdził, że słyszy rozmowy pilotów samolotów. Nawet pokazywał jak to robi. Podnosił do góry rozłożone dłonie jak anteny sond marsjańskich i "dostrajał się" do częstotliwości. Krótko mówiąc oszołom - bo niby na co mu te dłonie?
Program "Nie do wiary" zawsze przynosi mi wiele radości ilekroć go trafię w TV ;D.
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości