Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OPTISAN STAR 900/114 II
Nie bardzo można dopisywać coś od siebie bo wtedy dopiero by się zaczęło. Więc drukuję słowo w słowo aby uniknąć przekłamań.
Odpowiedz
(26.11.03, 12:07)HAMAL link napisał(a):Widzisz, podawanie danych producenta to nie bajka i raczej nie bardzo można dopisywać coś od siebie bo wtedy dopiero by się zaczęło. Więc drukuję słowo w słowo aby uniknąć przekłamań.

Ty piszesz slowo w slowo to co napisal producent a ten zbytnio sie chyba sie do opisu tech. nie przylozyl. W opisach technicznych rzeczy oczywiste zwykle sie pomija Smile

teskt poprawiony
Odpowiedz
Cytat:Ty piszesz slowo w slowo to co napisal producent nie bardzo chyba sie do tego przykladajac. W opisach technicznych rzeczy oczywiste zwykle sie pomija

Zum Beispiel ?

Odpowiedz
Może wierszem tak panowie, bo już widzę że
Zaczyna Wam patrzeć z oczu źle
A ja pomieszam wątki dwa, bo było o Primerze
Więc dodam że ja mam i to nie w eterze
Tylko w garażu Nubira pięknie pomalowana
Pomieści Hamala i mojego Optisana
Odpowiedz
przeciez przyklad na to ze producent sie nie przyklada podales sam w poscie powyzej ze zwierciadlem wkleslym. ??? Smile

Sorry przeczytalem jeszcze raz to co sam napisalem i faktycznie mozna to odczytac dwuznacznie. W kazdym badz razie z tym nieprzykladaniem sie chodzilo mi o producenta a nie bron poze o ciebie - zaraz wyedtytuje posta i zmienie co trzeba
Odpowiedz
Juz poprawiłem na parabolę Smile
Odpowiedz
20mm - dołożyłem z przodu jedną achromatyczną soczewkę i uzyskałem ok. 18mm, zmniejszyła się aberracja, a zwiększyło pole widzenia.

A gdzie można kupić jakieś takie soczewecki?? (uzywane) Nie to że chcę się podjąć przemiany huygensa w naglera ;D ale tak tylko w ramach eksperymentu.
NPZ Tal 100RSMT (4" F10 Achro), Ortho 7mm, fylterki planetarne, plusle, Tento 7x35 cdev@stop.spaam.teleskopy.pl www.gronki.teleskopy.pl
Odpowiedz
na poczatku sprobowałnym u optyka ???
Odpowiedz
Moje pochodziły z dobrej jakości obiektywow od rzutnika.
Odpowiedz
Witam. Przepraszam za odgrzewanie tematu sprzed dekady, ale mam możliwość zakupu nieużywanego prosto z folii Optisan'a Star 900 114 II szary na drewnianym statywie za 150 zł. Czy warto to kupić? Dodam, że jestem zainteresowany astronomią, ale jestem totalnym laikiem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości