Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ksiezyc 5/05/03
Wczoraj przed wyjazdem na nocne fotografowanie,<br>mialem dosc czasu zeby popstrykac Ksiezyc  w  mojej<br>ulubionej fazie. W pierwszych chwilach od podlaczenia okularu obraz byl bardzo stabilny, Pozniej nieco sie<br>pogorszyl, ale nie na tyle zeby zrezygnowac ze zdjec.<br>Moje poczatkowe obawy zwiazane z robota webcamem<br>na Ksiezycu juz nie istnieja. To szybkie, tanie i dobre<br>narzedzie do tej zabawy.<br>http://www.pbase.com/image/16351579<br>
Odpowiedz
Leszku, fotka jest bardzo dobra! Chyba z tym seeingiem nie było tak źle skoro wyszło tak ostro Smile Sądzę jednak że podniesienie kontrastu mogłoby fotce jeszcze pomóc... Wink<br><br>pozdr
Odpowiedz
Wyglada niesamowicie!<br>Mozna juz myslec o dotknieciu Ksiezyca - piekne proporcje - jak spojrzalem na fotke momentalnie w myslach dorobilem sobie reszte i wyszedl mi na pol pokoju Smile<br><br>Jakie parametry ogniskowej?
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48&quot; N, 48° 05' 26&quot; E LX200 10&quot; + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Ognisko glowne S/C10" - f=2500mm + LOGITECH 4000. Jedna klatka po astrostacku. Oczywiscie jest to wybrana<br>fotka z wielu gorszych.
Odpowiedz
Nie rozumiem dlaczego nie spreparowales zdjecia z kilku klatek a nastepnie nie poddales takiego wynikowego zdjecia obrobce? Wydaje mi sie ze obraz wtedy wychodzi znacznie lepszy Sad<br><br>Czy cos zle zrozumialem?<br><br>
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48&quot; N, 48° 05' 26&quot; E LX200 10&quot; + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Mam zamiar zrobic caly Ksiezyc, ze wszystkimi detalami.<br>Gdybym chcial to sklejac z filmikow, zajelo by to duzo<br>czasu.
Odpowiedz
Cytat:Mam zamiar zrobic caly Ksiezyc, ze wszystkimi detalami.
<br>To znaczy, czy chcesz mieć wiele zdjęć obejmujących całą powierzchnię czy też chcesz się pobawić i złożyć z tych zdjęć  jedno duże zdjęcie Księżyca? Ja sie bawiłem w składanie, ale przy takiej ogniskowej wydaje mi się naprawdę trudne i teraz jak chce mieć cały Księżyc to robię go teleskopem 125mm+redukcja ogniskowej do f6,3. Średnio wychodzi około od 7 do 15 kaltek na całą powierzchnię w zależności od fazy. Złożenie tego do kupy to około 1 godz pracy. Pierwszy Księżyc składałem 2 dni i się nie udało.<br><br>Pozdrawiam<br>
Odpowiedz
Zamierzam zrobic cos w rodzaju atlasu, nie mapy, wiec<br>nie bedzie to mozaika wielu zdjec, tylko zbior osobnych.
Odpowiedz
Wczoraj przed deszczem zdazylem jeszcze troche<br>napykac zdjec, a maly fragment zbioru przedstawia<br>pasmo Apeninow w kolorze starego brazu.<br>http://www.pbase.com/image/16495205
Odpowiedz
Leszku, z tym atlasem to wpadłes na to samo co ja, był to jeden z argumentow "za" aby kupic kamere i taki atlas skonstruować Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości