Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
księżyc teraz (10 maja)
nikt tego nie robi. W dziennej fotografii też nie. To była sugestia, że jeśli ktoś nie może sobie poradzić ze sprzętem z wyższej półki, to może przestawić na AUTO i po kłopocie - ma sprzęt z niższej półki.
Odpowiedz
(14.05.03, 22:36)crocodile link napisał(a):nikt tego nie robi. W dziennej fotografii też nie. To była sugestia, że jeśli ktoś nie może sobie poradzić ze sprzętem z wyższej półki, to może przestawić na AUTO i po kłopocie - ma sprzęt z niższej półki.

A ja uważam, że na teściową AUTO najlepiej się sprawdza. Wink ;D
Odpowiedz
to może uściślijmy - AUTO to przeważnie określenie na automatyke czasu przy preseleksji przesłony i z tego trybu korzysta większa mi znana część zawodowców.
Pełna automatyka to program - a jego prostsza odmiana to tzn zielony program (od koloru oznaczenia).

tak czy inaczej do astro jak tomek już zauwazył Automatyka nie sprawdza się sporadycznie.
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
ok, może jest to kwestia nieporozumienia. AUTO to dla mnie "P" na selektorze - przesłona i czas dobierają się automatycznie wedle jakiegoś tam algorytmu.

"A" - czyli myślałem, że to znaczy "apertura" - ustawiam przesłonę manualnie, a czas dobiera się automatycznie. Tego używam na codzień, chcąc uzyskać największą głębię przy akceptowalnym czasie.

Jest jeszcze "S" - czyli jak mniemam shutter - ustawienie manualne migawki, a przesłona ustawia się automatycznie. Używam sporadycznie, gdy chcę wymusić szybką migawkę, a głębię mam głęboko w ...

no i jest "M" czyli manual. Tego używałem w nocy do astro. Migawka i przesłona ustawiane manualnie.
Odpowiedz
Crocodile, w moim bzykadełku jest tak samo. Dochodzi jeszcze tryb Best Shot - 64 zaprogramowane ustawienia na rózne okoliczności. (np plaża, dziecko w wózku, dziecko obok wózka, insekty itp ;D) Aparat zmienia tylko czas, a pozostałe (przysłona, kontrast, ostrość, EV, nasycenie kolorów itd) są gotowe. Mozna dodawać swoje Best Shot'y.
Odpowiedz
CP4500 też miał ze 12 programów. Ten jest goły, ale oczywiście można budować własne programy do bólu.
Odpowiedz
Papatki - jak ma sie Twoim zdaniem ten Nikon D100 do Canona D60? Pomijam ilosc pikseli...

Odpowiedz
z tego co Ppatki mówił (a dokumentacja potwierdza), Canon to CMOS, Nikon to CCD. To jest chyba największa i najbardziej podstawowa różnica. Podobno CMOSy suie nie grzeją przy długich ekspozycjach.
Odpowiedz
ilość pikseli jest zdaje się zbliżona.
Teraz możemy mówić o porównaniu Canona 10D (następca D60) i Nikona D100 - cały czas podtrzymuję zdanie że przy długich czasach i wyższych czułościach Canon będzie działał lepiej, potwierdzają to zresztą testy na zachodnich stronach.
Nie chce też robić dramatu D100 to naprawde dobry aparat a różnice zaczynają wychodzić dopiero w skrajnie słabych warunkach i przy długich czasach naświetlania (czyli nasz brocha).
Tak czy inaczej jestem pewien że Crocodile będzie bardzo zadowolony ze swojego aparatu i będzie nim trzepał solidne klaty 8)

Pozdrawiam !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości