Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
księżyc teraz (10 maja)
Togalu, liczę na Twój komentarz

[Obrazek: Obraz%20134.JPG]
Odpowiedz
Zanim Togal się wypowie, ja zapytam: to fotka z wolnej ręki cyfrówką, czy przez teleskop?<br>Ja tego przed chwilką cyknąłem przystawiając Minoltę Dimage 2320 do okularu Pl25 mojego 200K.<br>Boziu, jak chłopaki robicie takie fotki z wolnej ręki?<br>[Obrazek: moon_100503_21h.jpg]
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz
Cytat:Togalu, liczę na Twój komentarz

Gratuluję (i zazdroszczę) nowego aparatu. Nikon D100 to z pewnością fajna"zabawka". Daje wiele nowych możliwości w porównaniu z CP4500. Choć w przypadku tego zdjęcia, podobny efekt uzyskać można taniej:
np. CP4500 + lornetka 10x50.

[Obrazek: Moonbino3.jpg]
Odpowiedz
Zdjęcie wykonane aparatem + obiektyw 400, ze stawtywu i z wężykiem spustowym. Moje wątpliwości dotyczą ostrości. Czy lustro powoduje takie drgania?, czy może statyw za słaby? Parametry zdjęcia - 1/60s raczej powinny wykluczyć brak ostrości spowodowany ruchem księżyca.
Odpowiedz
1. Jesli buja sie na statywie a obiektyw ma swoje gniazdo statywowe (inaczej 4-setki by chyba nie unioslo) to mozna sprobowac dokrecic drugi statyw nawet mniejszy do gniazda aparatu (jesli oczywiscie nogi sie dadza rozlozyc i glowice nie beda wadzic).
2. Z wezykiem to tez zawodowa metoda ale mozna tez sprobowac swych sil jako snajper - ustawic samowyzwalacz uspokoic oddech i skolatane serce, przycelowac i poczekac az migawka sie wyzwoli (plus to powiekszenie bezwladnosci ukladu za pomoca cielska fotografa Wink Wink ).
Odpowiedz
(12.05.03, 08:32)crocodile link napisał(a):Moje wątpliwości dotyczą ostrości. Czy lustro powoduje takie drgania?, czy może statyw za słaby? Parametry zdjęcia - 1/60s raczej powinny wykluczyć brak ostrości spowodowany ruchem księżyca.

Trudno mi powiedzieć czy to wibracje czy źle ustawiona ostrość. D100 ma taką funkcję "ANTI-SHOCK". Była w włączona? Ale zdaje się, że nie działa do końca tak jak ludzie Nikona myśleli, że będzie.
Odpowiedz
moze nie z wolnej reki, bo mi sie nie chce trzymac aparatu - wczorajszy miesiaczek [Obrazek: <a rel=www.maribert.com\lysy1.jpg]" class="mycode_img" />
MTO11-CA
Sony DSC-F707
DCL52 60mm/2"
Odpowiedz
Crocodile, jeszcze raz przyjrzałem się fotce i jej parametrom.
Wychodzi na to, że F=5.6. Ten obiektyw chyba potrafi też 4.5. Zmniejszyłoby to co prawda głebię ostrości (choć pewności nie mam czy przy Księżycu coś to zmieni), ale pozwoliłoby zastosować krótszy czas. I może by pomogło.
Odpowiedz
crocodile:
ustawiaj ostrość manualnie i nie ustawiaj jej na nieskończoność (bo na nieskończoności tak na prawdę jest nieskończoność + X)
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Była manualnie!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości