Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
księżyc teraz (10 maja)
z ani shock wcale nie lepiej.
[Obrazek: Obraz%201050.JPG]

czyżby obiektyw do d...
czy kolory na księżycu to złudzenie, czy mój monitor nawala?
Odpowiedz
U mnie czasami też kolorki się pojawiają. Może to jakieś chmurki?
Nie wyrzucałbym jeszcze obiektywu do śmietnika. Spróbuj Focus Bracketting. Aparat nie ma tej funkcji, ale możesz zrobić to ręcznie. Zrób kilka zdjęć jendno po drugim przestawiając leciutko focus. Któraś fotka powinna być najlepsza. A jak w dzień? Przy 400mm też masz poruszone?
Odpowiedz
w dzień jest OK, ale odległości jakby trochę mniejsze. Muszę jakoś do tego body dokręcić Vixena i zobaczyć, co z tego wyjdzie.
Odpowiedz
(12.05.03, 22:36)crocodile link napisał(a):w dzień jest OK, ale odległości jakby trochę mniejsze. Muszę jakoś do tego body dokręcić Vixena i zobaczyć, co z tego wyjdzie.

Odległość nie ma nic do rzeczy. To pewnie krótszy czas decyduje o tym. Nie chce mi się liczyć, ale fotografowanie mrówki z kilkunastu metrów to tak jak Księżyca z 360555 km.

Zaraz ktoś przeliczy (albo oszacuje) i wyjdą jaja ;D
Odpowiedz
no to zobacz
www.crocodile.republika.pl/crocodile/Obraz 1051.jpg

zdjęcie robione z 8 m przed chwilą (noc), z lampą w aparacie.
Odpowiedz
Coś tak czułem, że mrówka będzie za mała. Ale filizanka juz się równa z Księżycem. Na tej fotce nie widzę naprawdę ostrego punktu Sad
Moze obiektyw jest do d..
Odpowiedz
Togalu czy D-100 posiada też mechaniczną poza elektroniczną migawkę i może powodować drgania, widziałem jak było robione pierwsze zdjecie z podwórka Łysego z solidnego Manfrotto teleobiektywem 400mm i mam wątpliwości czy ta 400-tka ma ostrość na nieskończoności bo sporo tele wyjeżdża trochę poza znaczek nieskończoności i ustawianie ostrości do opooru w nocy mija się wtedy z celem???
Odpowiedz
to byłby ból. Spróbuję jeszcze za dnia. Na zielonej serwecie chyba jest ostry punkt. Popatrz jeszcze raz.
Odpowiedz
Do Janusza: D100 jak to lustrzanka - kłapie lusterkiem Sad
Odpowiedz
to też fakt. Popatrz jeszcze na to zdjęcie i daj znać, czy jakiś fragment jest ostry. Ja jutro napadnę na mojego brata i podprowadzę mu jakiś tele Nikona, to sobie porównam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości