Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Voyagery - dokąd dolecą?
dziwna ta liczba... niby dokładna, ale ile w niej zer... jak już zaokrąglali to mogli zaokrąglić trochę bardziej (bo jak już się coś robi to robi się to porządnie ;D)
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Cytat:dziwna ta liczba... niby dokładna, ale ile w niej zer... jak już zaokrąglali to mogli zaokrąglić trochę bardziej (bo jak już się coś robi to robi się to porządnie )
;DŚmiałem się z 5 min.
No faktycznie te zera wyglądają podejrzanie 8)
Odpowiedz
można by np. zaokrąglić do 1 mld km - ile by to wyszło? ZERO? Wink
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
(14.11.03, 17:58)El_Capitano link napisał(a):AU = 149.597.870,0000 km

Wiem, że w paru zacnych encyklopediach (wiem.onet.pl, pwn.pl) podają 149.600.000 lub 149.598.000 i rzadko kiedy pojawia się tam znak przybliżenia. No, ale encyklopedie nie są nieomylne... Wink

ekhm, a ja znalazłem tyle ;D :
1 AU = 149.597.870,691 km
http://neo.jpl.nasa.gov/glossary/au.html
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości