Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
chiny
Za to ja jestem użytkownikiem, który ma zakodowaną procedurę niewalenia łapskami po młotku. ;D Może zostanę kosmonautą? Wink
Samodziałowy newton 230/1175, TAL 100R, PZO T50x70, Everest 12x60 Amator ze mnie ...
Odpowiedz
Ma wylądować po północy (o:25?). Trzymam za chłopa kciuki.
Samodziałowy newton 230/1175, TAL 100R, PZO T50x70, Everest 12x60 Amator ze mnie ...
Odpowiedz
No to czekamy.
Ja im dobrze życzę.
A jak z działem Astronautyka? Smile
Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
Odpowiedz
Myślę, że to interesujący pomysł. Co prawda niewiele można tu zdziałać na zasadzie amatorskiej, ale to wdzięczny temat do dyskusji... Wink
Odpowiedz
najlepiej z pierwszej ręki (po cenzurze Smile ): http://www.xinhua.org/english/
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
oj, ale niektóre newsy są tutaj trochę szybciej... http://spaceflightnow.com/shenzhou/status.html

właśnie powinien być już na ziemi, udało się czy nie?

no chyba tak:
"2338 GMT (6:38 p.m. EDT)
Shenzhou-5, with astronaut Yang Liwei aboard, has touched down on target in Inner Mongolia, according to Chinese media reports.
"

"
2340 GMT (6:40 p.m. EDT)
China's Shenzhou-5 has landed in the grasslands of central Inner Mongolia. Initial reports indicate the descent module is intact. No word yet on the condition of the countries first astronaut, Yang Liwei.
"

"
FLASH: RECOVERY TEAM NEARS LANDING SITE OF SHENZHOU-5,OFFICIAL SAYS
"

"
WEDNESDAY, OCTOBER 15, 2003
2343 GMT (6:43 p.m. EDT)

The state-run Xinhua news agency reports China's first astronaut, Yang Liwei, has returned safely.
"
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
SIZIWANG, Inner Mongolia, Oct. 16 (Xinhua) -- China's first astronaut Yang Liwei was seen moving out of the re-entry capsule of Shenzhou-5 spaceship and waving to the recovery team Thursday morning in Inner Mongolia, witnesses said.

fajnie się to śledzi na żywo Wink
Odpowiedz
Moje gratulacje dla Chińczyków:
http://news.astronet.pl/news.cgi?3577

Potęga!
No my Polacy się raczej zwijamy a nie rozwijamy.
Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
Odpowiedz
NIECH ŻYJE YUHANGYUAN!!!!!!!! [czyli chiński astronauta] Smile)
================ Ełk : 53° 49' N  22° 21' E
Odpowiedz
Panowie i Panie;
to było coś. O 6 ileś tam czasu lokalnego byłem w samolocie na wysokości 11,000 m jakieś 3 godz. przed Pekinem i widziałem gigantycznej długości - na pół nieba ognisty pomarańczowy ogon sypiący iskrami na lewo i prawo. Zjawisko widziałem przez jakieś 2 min, ale nie od początku je oglądałem, bo piloci trochę późno zareagowali. Potem nastąpiłą seria rozbłysków i myślałem, że po astronaucie. Dopiero na ziemi z TV dowiedziałem się, że wszystko OK.

Podobnie jak i inne zjawiska, na żywo jest to niesamowity widok.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości