Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Dodawanie" zdjęć
Koło przycisku save, masz przycisk z czerwonym młotkiem. kliknij i otworzy się okno, gdzie na drugiej zakładce PREVIEW FRAMES masz tę funkcję ładowania ciemnej klatki.
Odpowiedz
OK, jednak nie moge kliknąć na "Load darkframe"... Przycisk jest nieaktywny. W ogóle cała zakładka "Preview frames" jest nieaktywna ???
Kurde, ale głupi ten program... >Sad
pozdr
Odpowiedz
Na tym moja praktyka z tym programem się kończy.
Odpowiedz
(12.10.03, 12:23)Malek link napisał(a):OK, jednak nie moge kliknąć na "Load darkframe"... Przycisk jest nieaktywny. W ogóle cała zakładka "Preview frames" jest nieaktywna ???
Wszystko dziala Kuba.
Preview - wskazujesz klatki do stackowania i wtedy dopiero "Preview frames" sie uaktywnia, a w konsekwencji "Load darkframe" tez.

Cytat:Kurde, ale głupi ten program... >Sad

;D
Odpowiedz
proponuję Iris - jest zajefajny, no i przy alignowaniu wykorzystuje tą samą metodę co registax (FFT)
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Do składania fotek z gwiazdami polecam Registara np w Pełnej Wersji Demo 30 dniowej, składa, obraca odejmuje Darki i do gwiazd jest Reve tylko nie pozwoli za darmo zapisać wyniku pracy, trzeba go po prostu kupić jak Ci się spodoba i podejdzie w użytkowaniu, to porządny soft z dobrym i czytelnym Interface 8)
Odpowiedz
Janusz - dla chcącego nie ma nic trudnego Smile od czego mamy print screen - a jak się nie mieści to czemu nie posklejać kilku ekranów i mieć full res?

ale to chyba i tak chodziło o sumowanie fot planetarnych, a nie gwiazdek
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
(11.10.03, 23:04)Malek link napisał(a):regi nie dodaje klatek tylko je usrednia Sad
Aha, i nie mowcie mi o PS bo nie moge go zainstalowac na kompie :-\
pozdro

Jeśli z jakiś względów nie możesz zainstalować PS, a potrzebujesz tego typu programu to polecam Gimpa. Jest GNU, ma prawie wszystko to co PS. Ja od świeta potrzebuje czasem zrobić coś z grafiką rastrową i gimp sprawuje się świetnie do tego ( a i człowiek ma czyste sumienie bo nie piraci Big Grin )

Pzdr
Odpowiedz
Łukaszu, sciagnałem GIMPa ale jak to sie uruchamia? Rozpakowalem go i mam same dziwne pliki i foldery a pliku *.exe ni mo ??? I co dalej?
pozdro
Odpowiedz
(17.10.03, 17:36)Malek link napisał(a):Łukaszu, sciagnałem GIMPa ale jak to sie uruchamia? Rozpakowalem go i mam same dziwne pliki i foldery a pliku *.exe ni mo ??? I co dalej?
pozdro

Smile the gimp to aplikacja pod linucha Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości