Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słońce, nic o nim nie wiem.
Witam,

jakiś czas temu zastanawiałem się nad zjawiskami zachodzącymi na Słońcu. Doszedłem do wniosku, że nic o nim  nie wiem. Nauka mówi, że Słońce to reaktor jądrowy, a na zewnątrz tarczy Słońca temperatura tylko 5500 stopni Celsjusza, natomiast różnica w stopniach Celsjusza pomiędzy jasną tarcza , a plamą która jest zupełnie czarna, wynosi zaledwie 20% czyli maksymalnie 1000 stopni Celsjusza. Nigdy tego naukowego pojęcia nie zrozumiem, jak temperatura 4727 stopni Celsjusza może dawać kolor czarny, a temperatura 5227~ 5727 stopni C, daje kolor żółty który razi nas po oczach i tu cytat z Wikipedii " Mimo jasności (temperatura ok. 4000-5000 K) kontrast z otoczeniem o temperaturze ok. 6000 kelwinów powoduje, że plamy słoneczne wydają się mieć kolor czarny." Słońce jest zagadką tak myślę, że nie odkrytą przez człowieka do końca. Kluczem  do wiedzy o Słońcu jest jego obserwacja i wyciąganie z tej obserwacji właściwych wniosków. pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości